Spiral Rezistanslar

Sıcak yollu sistemlerde bulunan hammaddeleri işleyebilmek için akışkan hale getirmek gerekiyor. Bu nedenle hammaddeleri akışkan hale getirmek için özel rezistans sistemlerine ihtiyaç duyuluyor. Spiral rezistanslar sıcak yollu sistemlerdeki hammaddelerin akışkanlığını sağlamada görev alıyor. Bu rezistanslar sıcak yollu meme rezistansları olarak da tabir ediliyorlar. Hem likit hem de gaz geçen borularda çap ne olursa olsun spiral rezistanslar ile ısıtma gerçekleşebilir.

Spiral rezistansların rezistans teli olarak da nitelendirildiğini biliyoruz. Bu rezistanslar sıcak yollu sistemlerde elektrik enerjisini ısı enerjisine çevirmektedir. İhtiyaca göre teller farklı formlarda tasarlanıyor ve farklı oranlarda metallerin bir araya gelmesi ile spiral rezistanslar üretiliyor. Spiral rezistanslar hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.
Spiral Rezistanslar Ne İşe Yarar?

Plastik enjeksiyon memelerinde bulunan sıcak yolluk sistemlerinde spiral rezistanslar görev alıyor. Yeni nesil spiral rezistanslar çok farklı alanlarda ısıtma sürecinde görev alıyor.  Bu rezistanslar kullanıldığı alan ve endüstri koluna göre farklı güçlerde üretiliyor. Bu ürünler çok yönlü ve dayanıklı rezistans çeşitleridir.  Sıcak yollu rezistanslar plastik enjeksiyon memeleri içinde farklı sıcak yolluk sistemlerinde görev alır.

Sıcak yolluk sistemler üzerinde enjeksiyon stabilizesini gerçekleştirmek için spiral rezistanslar kullanılır. Sıcak yollu rezistanslar yüksek sıcaklıklara kadar dayanabiliyor. Dış kılıfları paslanmaz çelikten tasarlandığı için dayanım güçleri de çok yüksek oluyor. Filament özellikli spiral rezistansları özel sarım tekniği ile üretiyor ve böylece direnç tellerinin daha uzun ömürlü kullanıma sahip olmasını sağlıyoruz.

Spiral Rezistans Teknik Özellikleri

 •          Spiral rezistanslar 2.4 mm ve 4.5 mm arasında standart üretim oluyor.
 •          En çok satılan spiral rezistanslar yassı tip spiral rezistanslar oluyor.
 •          Spiral rezistanslarda beslenme gerilimi 24 V, 48 V, 110 V, 220 V ve 400 V seçeneklerde oluyor.
 •          Spiral rezistanslar özel alaşım ve metallerden üretilir. Dış kılıfının yüksek sıcaklıklara dayanıklı olması adına AISI321 paslanmaz çelik malzeme kullanılıyor.
 •          Bu rezistanslarda sarım tipi saat yönlü oluyor. Ancak ihtiyaca ve talebe göre ters yönde de üretim yapıyoruz.  Ek olarak merkezden geçen radyal ya da 90 derecelik dik çıkışlı sarım tipi spiral rezistans siparişi de verebilirsiniz.
 •          Spiral rezistanslarda ihtiyaçlara uygun boyutlar olabilir. 230 mm ile 1650 mm arasında her türlü üretim yapıyoruz.
 •          Spiral rezistansların üretim boyu ihtiyaca göre 180 mm ile 1600 mm arasında değişiklik gösterebiliyor.
 •          Bağlantı çıkışı olarak faz, toprak veya nötr toprak çıkışı seçeneklerde üretim yapıyoruz.
 •          3 teflon izolasyonlu kablo ile dayanıklı üretim yapılıyor.
 •          Spiral rezistanslar 500 dereceye kadar olan sıcaklıklarda görev alabiliyor.
 •          Bu rezistanslar standart olarak 230 V olarak üretiliyor. Ürünün gücü 180 Watt ile 1150 Watt arasında değişebiliyor.
Spiral Rezistans Kullanım Alanları

Spiral rezistanslar sıcak yolluk sistemlerinde görev alıyor. Bunun yanında farklı endüstri kollarındaki üretim tesislerinde de kullanılabiliyor. Spiral rezistansları enjeksiyon kalıplarında da yaygın olarak görebilirsiniz.  Bu ürünler enjeksiyon bölgelerinde hammaddeleri belirli sıcaklıklara getiriyor. Bu sayede hammaddelerin sıvı ve akışkan bir form kazanmasını sağlıyor. Akışkan form kazanan hammaddeler spiral tellerden sorunsuz olarak geçiyor.

Spiral Rezistans Fiyatları

Spiral rezistans fiyatları öncelikle boyut ve güce göre değişiklik gösteriyor. Farklı alanlarda özel ihtiyaçlara özel geniş üretim seçenekleri olduğu için fiyat teklifini ihtiyaçlarına göre veriyoruz. Sizin için soldan çıkışlı, sağdan çıkışlı ve ortadan çıkışlı spiral rezistans seçenekleri üretebiliyoruz. Ürün fiyatları hakkında bizlerle bir toplantı yaptıktan sonra net bilgi alabilirsiniz. Spiral rezistans siparişi için hemen bizi arayarak talepte bulunabilirsiniz.