Menu
Your Cart
"65 Yıldır Elekrikli Isıtıcılar Uzmanı"

Endüstriyel Fırınlar

Endüstriyel Fırınlar

Endüstriyel fırınlar, içinde yer alan malzemeleri istediğiniz sıcaklığa yükselten ve bu sıcaklıkta istediğiniz süre boyunca tutmayı başaran özel fırınlardır. Bu fırınlar birçok endüstriyel sektörde kullanılmaktadır.  Cam ergitme, çimento, demir çelik, seramik ve kireç gibi çok sayıda farklı alanda bu fırınlar kendine yer buluyor.

Endüstriyel Fırın Rezistansları

Endüstriyel Fırın Rezistansları, ısıl işlem fırında kullanılan fırınların iç ortamlarını istenilen sıcaklık değerlerine çıkartmayı sağlayan rezistans çeşitleridir. Fırın iç kullanım sıcaklıklarına göre farklı tiplerde ve kullanım ölçülerine göre müşteri odaklı imal edilen ürünlerdir.

Fırın İçi Maksimum Sıcaklıklarına Göre Rezistans Tipleri

» Boru Tip Rezistanslar ( Maksimum 500°C)

» Spiral Sarım Rezistanslar (Maksimum 1100°C)

» Tubothal Rezistanslar (Maksimum 1200 °C)

» Silisyum Karbür Rezistanslar (Maksimum 1400 °C)

» Molibden Disilis Rezistanslar (Maksimum 1700 °C)

Endüstriyel Fırınlar ve Ekipmanlar

Endüstriyel Fırınlar ve Ekipmanlar, ısıl işlem gereken bütün proseslerde tamamı ile müşteri ihtiyaçlarına odaklı olarak imal edilen ürünlerdir. Endüstriyel fırınlar ve ekipmanları konusunda firmamızın konusunda uzman personelleri, müşterilerimizle görüşmeler yaparak her müşteriye özel projelendirme çalışması sonucu, kullanıcının ihtiyaçlarını %100 sağlama prensibi ile çalışmakta ve anahtar teslim projeler sunmaktadır. Endüstriyel Fırınlar ve ekipmanlar konusunda firmamız sektörde önde gelen firmalarla çalışmaktadır. İmalatını yaptığımız fırınların bazıları.

» Arabalı Isıl İşlem Fırınları,

» Hava Sirkülasyonlu Fırınları,

» Metal Ergitme Fırınları,

» Tav ve Meneviş Fırınları,

» Tünel Fırınlar

Her türlü endüstriyel üretim tesisinde ve sürecinde üretim süreci içinde mutlaka endüstriyel fırınların kullanılması gerekiyor.  Söz konusu fırınlar ile ergitme, pişirme ve ısıtma işlevleri yerine getirilir. Bu fırınlarda kullanım amacına göre farklı çalışma sistemi olur.

Bu fırınlar sayesinde katı ve sıvı haldeki her türlü hammadde çok yüksek sıcaklıklarda işlenebilir.  Bu fırınlarda içinde yer alan malzeme ısınır ve işlem yapılacağı sıcaklığa kadar gelir. Daha sonra hammaddeyi işlemek için istediğiniz süre boyunca sıcaklığı sabit tutar. Böylece endüstriyel alanda kullanılan her türlü hammadde kolayca işlenebilir.

Endüstriyel Fırınlar

Endüstriyel fırınlar sanayinin birçok alanında çeşitli amaçlar için kullanılan fırınlardır. Ortam sıcaklığındaki işlemlerden maks 1700 dereceye kadar her türlü işlem yapılabilmektedir.

Firmamız ihtiyacınıza özel her türlü fırının tasarım, projelendirme ve anahtar teslim olarak imalatını gerçekleştirmektedir.

Aynı zamanda mevcuttaki fırınlarınız revizyon işlemlerini de yapmaktayız.

Talebiniz olan her türlü fırının imalatı ve fırın imalatında kullanılan seramik yünü, hafif refrakter tuğla, seramik borular, rezistans telleri, izolasyon taşıyıcı seramikler ve ankorlar için, yapıştırıcı harçlar ve fırınların imalatında kullanılan her türlü malzeme ihtiyaçlarınız için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Üretimini yaptığımız bazı fırın çeşitleri:

Tavlama Fırınları

Meneviş Fırınları

Isıl İşlem Fırınları

Laboratuvar Fırınları

Tünel fırınlar

Serigrafi kurutma fırınları

Seramik Fırınları

Cam Bükme Fırınları

Brazing Fırınları

Atmosfer Kontrollü Tavlama Fırınları

Gerilim Giderme Fırınları

Ergitme Fırınları

Hava Sirkülasyonlu Fırınlar

Arabalı Fırınlar

Kamara Fırınlar

Hidrojen Gevrekliği Giderme Fırınları

Kurutma Fırınları

Yakma Fırınları

Sertleştirme Fırınları

Döküm Ocakları


Endüstriyel Fırınlar Nasıl Çalışır?

Endüstriyel fırınlar kimyasal reaksiyon ile içinde yer alan maddelerin değişikliğe uğramasını sağlar. Bu fırınlar çalışırken heterojen ve homojen denge kanunlarına göre bir reaksiyon gerçekleşir. Aynı zamanda basınç ve sıcaklık kullanılarak maddelerde kimyasal olarak değişiklik yapılması sağlanır.

Endüstri alanında kullanılan fırınlar yüksek sıcaklıklarda çalışmalıdır. Bu fırınlar 400 dereceden 1600 dereceye kadar artabilecek sıcaklıklarda çalışmalıdır. 400 dereceden daha az sıcaklıkta çalışan fırınlar ocak ismiyle anılıyor Bu fırınlarda maksimum sıcaklık endüstri alanına göre çok daha yüksek olabilir.

Katı ve sıvı maddelere göre değişiklik olması adına yüksek sıcaklık olması gerekiyor. Bu nedenle demir, metal gibi birçok maddede gerekli değişim için doğru sıcaklığı verecek bir fırın kullanılmalıdır. Bu sayede kolaylıkla madde üzerinde değişim yapılabilir.

Endüstriyel fırınlar konusunda detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için hemen bizlere ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Endüstriyel Fırın Siparişi

Endüstriyel fırınlar belirli malzemelerin işlenebilmesi için özel olarak kullanılan fırınlardır. Bu fırınlar sayesinde sadece ısıtma işlemi yapılmaz. Aynı zamanda ısıtmadan sonra soğutma işlemi yaparak da bazı malzemelerin mukavemetinin artması sağlanır.

 Endüstriyel fırın siparişi için hemen bize ulaşabilirsiniz. Her türlü endüstriyel alanda hizmet veren işletmeler için üretim sürecinde etkili çözümler sunacak endüstriyel fırın üretimi yapıyoruz. Bu fırınlar bakım gerektirmeyen ve uzun yıllar boyunca sorunsuz olarak çalışan  malzemelerdir.

Her türlü ihtiyacınıza özel projelendirme yapıyoruz ve üretim sürecinizin yükünü karşılayabilecek ve üretim planlamanızda sizlere sorun çıkarmayacak endüstriyel fırın üretimleri yapıyor ve en kısa süre içinde size ulaştırıyoruz.

Endüstriyel Fırın Fiyatları

Endüstriyel fırın fiyatları konusunda bilgi vermeden evvel çok sayıda farklı türü olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu fırınlar  kurutma fırını, tavlama fırını,  meneviş fırınları,  tünel fırın,  atmosfer kontrollü kaynak fırını,  vakumlu ne alma fırını ve ergitme fırını gibi birçok türü vardır. Bu yüzden ihtiyaçlarınıza uygun bir endüstriyel fırın türü seçmelisiniz.

Endüstriyel fırınlar türüne göre de fiyatları farklı olan ürünlerdir. Bu fırınlarda malzeme ve boyutlar ile teknik özellikler de fiyatlarda değişiklik yaratıyor. Firmamız Türkiye’nin her yerinde uzun yıllardan bu yana gelen tecrübesi ile endüstriyel fırın üretimi yapıyor.

Hemen sipariş verin ve sizin için en kısa süre içinde fırın siparişlerinizi hazırlayalım.

Endüstriyel Fırınlar