Menu
Your Cart
"60 Yıldır Elekrikli Isıtıcılar Uzmanı"

Kurutma Fırını

Kurutma Fırınları

Kurutma fırınları malzemelerin kurutma süreçlerinde görev alan ürünlerdir. Bu uygulama ile ısıtma, kurutma ve işleme gibi birçok işlev yerine getirilir. Endüstriyel kurutma fırınları elektrikli ve gazlı sistemlerle çalışıyor. Farklı endüstriyel alanlarda kullanabilen bu fırınlar 100 ile 600 derece arasında farklı sıcaklıklarda çalışabilir. Bu fırınlarda özel programlama özelliği vardır. Bu özelliği sayesinde fırın belirli bir sıcaklığa geldiğinde otomatik olarak durur. 

Daha sonra kurutma fırınları belirli bir sıcaklıkta istediğiniz kadar tutulabilecek ürünlerdir. Bu fırınlarda özel sensörler ve otomasyon sistemleri sayesinde istediğiniz sıcaklık seviyesini elde edebiliyorsunuz. Bu durum size fırından maksimum verimi almaya yardım eder.

Kurutma fırınları hakkında detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşabilirsiniz.

Kurutma Fırını Kullanım Alanları

Endüstriyel kurutma fırınları endüstri alanında kullanılan birçok malzemeye yönelik kullanılan ısıtma ve kurutma işlemleri için özel olarak tasarlanmıştır. Özellikle cam, seramik, demir ve metallerle ilgili tüm endüstriyel alanlarda kurutma fırınlarına ihtiyaç duyuluyor. Bu fırınlar sayesinde birçok malzemeye şekil verme ve işleme sürecini sorunsuz yerine getirebilirsiniz.

Bu fırınlar gıda sektörü başta olmak üzere birçok farklı üretim sektöründe de kullanılabilir. İşlenecek maddeye göre kurutma fırınlarının teknik özellikleri değişiklik gösteriyor.  Her türlü ihtiyacınıza uygun kurutma fırını için hemen bizi arayarak sipariş verebilirsiniz.

Bu ürünlerde nem sensörü bulunuyor. Bu sayede ortamda yer alan nem ölçülür ve fanı sayesinde istediğiniz düzeyde nemi fırından dışarı atabilirsiniz. Fırında yüksek verime sahip bir izolasyon vardır. Bu sayede sıcaklık kaçakları en aza inebilir.  Fırın odasının iç yüzeyleri ve dış bölümlerinin tamamı paslanmaz çelik malzemeden üretilir.

Kurutma Fırını Çeşitleri

  • Yatay Bantlı Fırın: Boya uygulamaları sonrasında parçaların kurutulması için kullanılırlar. Bu fırınlar boya hattının devamına yerleştirilir ve kurutma sıcaklığını dikkate alarak tel bantlı ya da PVC kaplı olarak üretim yapıyoruz.
  • Box, Kutu Tipi Fırın: Yüzeydeki hazırlıktan sonra kurutma, boya pişirme,  kürleme gibi birçok işlemde kullanılan fırınlardır.
  • Tünel Tipi Fırın: U tipi fırın olarak da belirlenen bu ürünlerde konveyöre astığınız malzeme fırın içinden geçer ve ısınır. Daha sonra fırında U dönüşü yapar ve geri döner.
  • Daldırma Tipi Fırın: Yüzey işlem hattının en sonunda kullanabileceğiniz kurutma fırını türleridir.
  • Adım Kontrollü Fırın:  Bazı durumlarda boya uygulama işlemleri uzun sürebilir. Bu durumda büyük parçalar fırınlanırken görev alan fırınlardır. Bu fırınlar otomatik kapılı ve otomatik kontrollü ürünlerdir.
  • UV Fırınlar:  Bu fırınlar UV kurutmaya uygun olacak şekilde tasarlanan özel fırın türleridir.
  • IR Fırınlar: İnfrared fırın olarak da bilinen bu ürünler toz ve yaş boya uygulamasının ardından boyayı kurutma ve pişirmede kullanılırlar. Parçanın yapısına dikkat ederek ön ısıtma ve tam kurutma işlemleri yapılabilir.
  • Direkt Yanmalı Fırınlar: Brülörler ile tasarlanan bu fırınlarda termoblok ünitesi, brülör bacası yer alır. Brülör üzerindeki tüm enerji fırın içerine aktarılmaktadır.

Kurutma fırını çeşitleri ve fiyatları hakkında bilgi almak için hemen bize ulaşabilirsiniz. Her türlü türde, ihtiyaçta ve özelliklerde kurutma fırını üretimi yapıyoruz.

Kurutma Fırını Fiyatları

Kurutma fırını fiyatları konusunda bilgi almak için hemen bize ulaşabilirsiniz. Fırının türü, özellikleri ve modeline göre sizlere en uygun fiyatlarla fırın üretimi yapıyoruz. Sizin için her türlü kurutma fırını ihtiyaçlarında en kısa sürede üretim yapıyoruz. Kullanım amacına göre farklı kurutma fırını çeşitleri için hemen sipariş verin.

Endüstriyel kurutma fırınları birçok sektörde ısıtma ve soğutma işlemlerini yerine getirmek için özel olarak kullanılıyor.


Kurutma Fırını