Menu
Your Cart
"60 Yıldır Elekrikli Isıtıcılar Uzmanı"

Kelepçe Rezistanslar

Kelepçe Rezistanslar

Kelepçe Rezistanslar

Kelepçe rezistanslar yüksek sıcaklık değerlerinde bulunan mekanlarda performans sergileyecek ürünlerdir. Bu rezistanslar 800 dereceye kadar çıkabilecek sıcaklıklarda dayanım gösterebilir. Bu ürünler hem genleşme hem de esneme problemlerinde kullanılabilir.  Bu rezistanslar yüksek dayanım gücüne sahip olduğu için endüstriyel alanlar başta olmak üzere ağır sanayide de çok yaygın olarak kullanılıyor. 

Kelepçe rezistans çeşitleri ihtiyaçlara göre farklı türlerde üretiliyor. Genel olarak en uygun bütçeli rezistans çeşitlerindendir. Farklı çalışma alanları ve çok farklı sistemlere entegre edilebilecek ürünlerdir. Kelepçe rezistanslar seramik, mika yalıtımlı gibi farklı türleriyle dikkat çekiyor. Özetle yüksek ısı gerekli olan tüm cihaz ve tesislerde bu rezistans türleri yüksek performansı ile kullanılabilir.

Kelepçe Rezistans Çeşitleri

Kelepçe rezistanslar kullanım amacı ve alanlarına göre üretilir. En uygun maliyeti olan türleri mika yalıtımlı rezistanslardır. Bu ürünler yüksek rutubete sahip, nemli, buhar sıvılı ve likit mekanlarda işlevsiz kalır. Aynı zamanda direnci de diğer kelepçe rezistans çeşitlerine göre  düşük dirence sahiptir. Bu kelepçe rezistansların 300 dereceye kadar dayanıklılığı olur. Plastik makine, ham madde şekillendirme ve proseslenmede tercih edilir.

Seramik kelepçe rezistans çeşitleri ise 650 dereceye kadar dayanım gösterebiliyor. Bu ürünlerde direnç telinin yalıtılması adına steatit alaşımlı teknik seramikler kullanıldığından ısıya dayanımı yüksektir. Bakım gerekli olmaksızın uzun yıllar  kullanılabilecek rezistanslardır. Bu ürünler kapalı devre sistemine göre üretilen rezistans çeşitleridir.

Kelepçe Rezistans Kullanım Alanları

Kelepçe rezistanslar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Türüne ve özelliklerine göre kullanım alanları da farklı olur. Seramik kelepçe rezistans modelleri plastik ham maddeleri şekillendirme, eriyen madde akışını sağlayan ekstrüder boğaz hatlarında kullanılır. Aynı zamanda yüksek ısının gerekli olacağı küçük alanlarda da tercih edilebilir. Bu ürünler dıştan sıkmalı boru hattı ve tanklarda ısıtma görevli kullanılabilir.

Kelepçe rezistans modelleri kapalı devre sistemle çalışıyorlar. Bu nedenle sıvı akışı olan her alanda kullanılabilir. Aynı zamanda buharlı ve nemli ortamlarda da kullanılabilir. Çok nadir arıza yapan ileri teknolojili ürünlerdir. Kelepçe rezistanslar özel projelerde de kullanılmaktadır.

Kelepçe Rezistans Teknik Özellikleri

  • Kelepçe rezistanslar 800 dereceye kadar dayanıklılık gösterebilir.
  • Galvaniz ve alüminize çelik gibi üretilen plakalarla desteklenirler.
  • Esneme ve genleşme problemlerine karşı dayanıklı şekilde tasarlanmaktadırlar.
  • Bu ürünlerin dış kısmında koruyucu olarak seramik ve mikanit gibi yalıtım malzemeleri kullanılır.
  • Kırılma, dağılma ve parçalanma gibi durumlara karşı dayanıklıdırlar.
  • Farklı kelepçe kilit aksamı, bağlantı kutuları ile üretilirler.
  • İhtiyacınıza göre idalı, klemensli, fişli ve kablo çıkışlı olarak farklı şekillerde üretilebilirler.
  • 200 W ile 1300 W arasında farklı güçlerde üretilir. Bunun yanında ihtiyaçlarınıza özel daha yüksek Watt gücünde de üretilebilecek ürünlerdir.

Kelepçe rezistans çeşitleri her zaman siparişlerinize özel olarak üretilen dayanıklı malzemelerdir. Uzun yıllar kullanımda dahi bakımını yapmasanız da yüksek performansla çalışabilirler.

Kelepçe Rezistans Fiyatları

Kelepçe rezistans fiyatları sizlerin ihtiyacı olan ürün özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Bu ürünlerin kullanımına göre ihtiyaçlarınıza özel üretim yapıyoruz. Sizler için her bütçeye ve ihtiyaca uygun kelepçe rezistans üretimi yapıyoruz. Her kullanım alanı ve sistemlere göre üretim gerçekleştirebilirsiniz.

Bu rezistansların dış yüzeylerinde koruyucu plaka olarak kullanılan seramik ve yalıtım malzemeleri korur. Bu malzemelerin parçalanması, dağılması veya kırılması koruyucu özelliği sayesinde mümkün olmaz. Elektrik bağlantısı, bağlantı kutusu ve kelepçe kilit aksamları ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan ürünlerdir.

Hemen bizi arayın ve her türlü kelepçe rezistans ihtiyacınız için sizlere detaylı bilgi verelim.

Kelepçe Rezistanslar