Menu
Your Cart
"65 Yıldır Elekrikli Isıtıcılar Uzmanı"

Hava Üfleme Rezistansları

Hava Üfleme Rezistansları

Hava üflemeli rezistanslar; kendi içerisinde hava akışını fan üzerinden üreten ve direkt olarak ısıtma performansı sergileyerek sıcak hava olarak üfleme yeteneği gösteren rezistanslardır. Özellikle kış aylarında büyük alanlarda ısınma ve ısıtma ihtiyaçları için bu rezistanslara başvuruluyor. Özellikle kafe, restoran, lokanta, AVM, hastane gibi birçok alanda genel ısıtma işlemlerinde ısıtıcı cihazlarda kullanılıyorlar.

Hava üfleme rezistanslarının çalışması için bir hava kaynağı olması gerekiyor. Çünkü bu ürünler hava kaynağı olmadığında çalışmamaktadır. B u nedenle de tek başına kullanımı mümkün değildir.  Üflemeli rezistansların en yaygın kullanım alanı ısıtmadır. Bu ürünler hem endüstriyel hem de evsel ihtiyaçlarda kullanılabilecek ürünlerdir.

Bu ürünler bulunduğu ortamda direkt olarak fan yardımıyla sıcak havanın yayılmasını sağlar. Bazı modellerde ise konveksiyonel ısıtma prensibi olması durumunda ısınan havanın yer değiştirmesi ya da yükselmesi şeklinde performans sergiler. Her türlü ihtiyaca özel olarak hava üflemeli rezistans üretilebilir.

 Hava üflemeli rezistans türleri hakkında bilgi almak, sipariş vermek ve aklınızdaki sorulara cevap bulmak için bize ulaşabilirsiniz.

Hava Üflemeli Rezistans Kullanım Alanları Nelerdir?

Hava üflemeli rezistans modelleri her zaman ısıtma amaçlı kullanılır. Bu ürünler düşük dereceye sahip fırınlarda veya iç mekanların ısıtılmasında tercih edilir. Kullanıldığı alanda fanlardan yardım alarak yüksek bir ısıtma performansı sağlar.  Bu rezistanslar bulundukları ortamda ısı ortaya çıkarmak için fandan yardım alıyorlar.  Sıcak hava üfleyen bu ürünler hem sanayi kollarında hem özel işletmelerde hem de evlerde kullanılabiliyor.

Kış aylarında hava üflemeli rezistanslar ısınma ihtiyacı olan her mekanda kullanılabilir. Özellikle işletmelerin geniş alanlarının ısıtılması adına çok yaygın olarak tercih edilen ürünlerdir. Bu ürünlerin ısıtma performansı için kullanılması çok yaygındır.

Hava üflemeli rezistanslar dış mekanlarda da ortam ısıtıcısı göreviyle kullanılabilir. Bu ürünler dış mekanlarda da yüksek bir performans ile ortamın ısınmasını sağlar.  Aynı zamanda sanayi tipi ısıtıcılarda da hava üflemeli rezistansları görüyoruz.

Hem kişisel hem de endüstriyel ihtiyaçlarınız için hava üflemeli rezistans siparişlerinizi hemen üretelim.

Hava Üflemeli Rezistans Teknik Özellikleri

  • Hava üflemeli rezistanslar seramik, otoklav taşı, mika veya ısı yalıtım plakalarından üretiliyor.
  • Hava üflemeli rezistanslar sıcak hava tabancalarında direkt olarak kullanılabilir.
  • Ürünlerin ölçüleri kullanılacakları cihaza ve alana göre değişiyor. Bu yüzden hava üflemeli rezistansları ihtiyaçlarınıza özel projelendiriyor ve üretiyoruz.
  • Sıcak hava rezistansları direkt olarak fanların ön bölümüne montajı yapılan ürünlerdir.
  • Mikanik levhalarda fanın ön bölümüne monte edilirse daha yüksek dayanıklılık sağlar.
  • Bu rezistanslar 400 ile 800 derece arasında sıcaklıklara kadar performans gösterebilir.
Bu rezistanslar tek başına performans göstermiyor. Çalışmaları için bir hava kaynağının olması gerekiyor. Sıcak hava üfleyen rezistans ihtiyaçlarınız için hemen bize ulaşın ve sizlere bu konuda danışmanlık hizmeti ile üretim desteği verelim.

Hava Üflemeli Rezistans Fiyatları

Hava üflemeli rezistans direkt olarak fan üzerinden üretilen hava akışını sıcak havaya dönmesi adına ısıtmada görev alır. Bu ürünler mika, ısı yalıtım plakası, seramik ve otoklav taşı gibi farklı malzemelerden üretilebilir. Aynı zamanda direkt olarak kullanılacağı sıcak hava tabancasına göre üretilirler. Bu nedenle de fiyatları da değişiklik gösterir.

Hava üflemeli rezistanslarda mika ürünler varsa siparişlerinize göre özel üretim yapıyoruz. Bu nedenle hava üflemeli rezistans fiyatları da değişiklik gösteriyor. Fiyat bilgisi ve aklınıza takılan sorular için hemen bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Hava Kanalı Rezistans Grupları

Hava Kanallı Rezistans Grupları, hava geçişi esnasında soğuk havanın istenilen değere ısıtılması için tasarlanan hava rezistanslarının bir bağlantı flanşı üzerine toplanmasıyla imal edilen rezistans çeşitleridir. Rezistansların yerleşimi ve dizaynı, homojen ve hızlı ısıtma için büyük avantajlar sağlamaktadır. Fabrikaların, seraların, spor salonlarının vb. gibi geniş alanların ısıtma sistemlerinde, yüksek debili fanların hava çıkışına bağlanarak, ısıtma ve havalandırma sistemlerinde çokça tercih edilen ürünlerdir. Kullanılacak olan fanın hava debisine, hava giriş ve çıkış sıcaklık değerlerine göre müşteriye özel olarak imal edilmektedir.

Hava Üfleme Rezistansları