Menu
Your Cart
"60 Yıldır Elekrikli Isıtıcılar Uzmanı"

Tünel Fırınları

Tünel Fırınlar

Tünel fırınlar her iki tarafı açık bulunan ve merkezi bir şekilde ısıtılan sürekli fırınlar arasındadır.  Bu fırınların içinden tuğla tarzında malzemelerin kesintisiz olarak geçirilmesiyle fırınlanma işlemi yapılır. Tünel fırınlarda büyük hacimler gruplar arasında fırınlanmadan kapatılabilmesi mümkündür.  Bu fırınların çalışma sisteminde hem ısıtma hem soğutma yapılır.

Tünel fırın içinde cihazın orta bölümünde tek bir tane ısı kaynağı vardır. Bu ısı kaynağı ile malzemeler çok yavaş bir şekilde ısıtılır. Daha sonra içinden geçiş sırasında soğuma işlemleri de yapılır. Tünel fırınların da kendi içinde çok farklı türleri vardır.  Bazı modellerin dış atmosfere kapatılma özelliği de bulunuyor.

Tünel fırınlarda çoklu ısıtma ve soğutma aşamaları da tek bir fırın içinde gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda farklı iç atmosfer koşullarında işlem yapılması mümkün olan endüstriyel fırınlardır.

Tünel Fırın Kullanım Alanları

Tünel fırınlar çok çeşitli alanlarda kullanılır. Öncelikle yapı sektöründe yoğun olarak talep görür.  Tuğla, seramik ve fayans gibi birçok yapı malzemesi bu fırınlar yardımıyla üretilir.  Bu fırınlarda cihazın ucunda malzemeler ısınmaya başlar ve ortasında ateşleme işlemi ile yavaş yavaş gerekli sıcaklığa ulaşır. Fırının sonunda ise soğuma işlemi  gerçekleşir.

Tünel fırınlar endüstriyel gıda tesislerinde de kullanılıyor. Özellikle ekmek üretimi yapan işletmelerde  iş hacmine göre bu fırınlar kullanılabiliyor. Tünel fırınların üretim sektöründe çok çeşitli kullanım alanları vardır. Tünel fırın siparişi için hemen bizi arayın ve ihtiyaçlarınıza özel bir üretim süreci yürütelim.

Tünel Fırın Teknik Özellikler

 • Tünel fırınlar endüstriyel işletmeler için özel olarak üretilen konveyör sistemine sahip silotermik fırın çeşitleridir.
 • Bu fırınlar 2.5 ve 3 metre bant enine sahiptir. Aynı zamanda 14 metre ile 36 metre arasında farklı boyutlarda sipariş verebilirsiniz.
 • Tünel fırınların kaportaları paslanmaz çelik malzemeden üretiliyor.
 • 3 fazlı pişirme sistemi ile fonksiyonel bir fırındır.
 • PLC kontrol paneli ile üretim sürecini yönetebiliyorsunuz.
 • Verimli pişirme dengesi kuran bu fırınlarda  ekstra sirkülasyon fanları kullanıldığı için düşük yakıt tüketimi vardır.
 • Gidrolik bant merkezleme fonksiyonu ve otomatik bant gerdirme sistemi kullanım kolaylığı sağlar.
 • Pişirme haznesinin üst ve alt bölümlerinde sıcaklık ayarlamalarını yapabilirsiniz.
 • Fırın çıkış bölümünde standart olarak su püskürtme sistemi vardır.
 • Tel veya granit tabanlı tünel fırın siparişi verebilirsiniz.
 • Kaydırma ve gerdirme bant sistemi sayesinde kullanım ömrü çok daha uzun olur.
 • Ekonomik bir üretim vadeder.
 • Yarı otomatik ve tam otomatik hat seçenekleri vardır.

Tünel Fırınlar Nasıl Çalışır?

Tünel fırınlar çok pratik bir çalışma prensibine sahiptir. Bu fırınlar işletmelerin üretim süreçlerinin hızlanmasını sağlar ve üretim verimliliğini en üst seviyeye çıkarır. Tek bir malzemede eş zamanlı olarak yüksek kapasite üretim sağlar.

Bu fırınlarda merkezde bir ısıtma sistemi vardır. Daha sonra tünele benzer yapısı üzerinde taşıyıcı bir ray sistemine sahiptir.  Malzemeler bir taraftan girer ve diğer tarafa kadar ray sistemi ile taşınır. Taşıma süreci boyunca farklı sıcaklıklara maruz kalır ve tünel fırının sonunda pişmiş ve sertleşmiş bir şekilde çıkar.

Tünel fırınların doldurulması ve boşaltılması sırasında insan gücüne ihtiyaç minimumdur. Bu fırınlarda ısıtma ve soğutma işlemi tek bir yerden yönetilebilir.

Tünel Fırın Fiyatları

Tünel fırın fiyatları tamamen ürünün türüne ve özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Sizler için her ebatta ve özelliklerde tünel fırın üretimi yapıyoruz.  İstediğiniz kullanım amacı için hemen tünel fırın siparişi vermek istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Size özel projelendirdiğimiz tünel fırın siparişlerinizi en kısa süre de hazırlıyor ve en kaliteli ürünleri sizlere en uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Tünel Fırınları