Menu
Your Cart
"60 Yıldır Elekrikli Isıtıcılar Uzmanı"

Seramik Rezistanslar

Seramik Rezistanslar

Seramik rezistanslar, elektrik üzerinden elde ettiği enerjiyi çok kısa bir süre içinde sıcaklığa dönüştürme yeteneği olan rezistanslardır. Bu rezistanslar güneş sıcaklığına yakın bir ısı performansı gösterir. Söz konusu ürünler en uzun ömürlü ve dayanıklı rezistans türleri arasında yer alıyor. Bu rezistanslarda geniş bir yüzey tasarımı olduğu için ısı transferinde başarı oranı yüksektir.

Seramik rezistans çeşitleri geniş yüzeylere ısı sağlamada çok işlevsel ürünlerdir. Bu sayede ısıtılması gerekli olan makine parçaları üzerinde kütlesel bir ısı yayımı sağlar.  Yüksek sıcaklıklar yaydığı için seramik gövde zararlı ışınları emme görevi görür. Bu sayede de  ısıttığı ortamda sağlıklı bir ısıtma deneyimi sunar. Çok yüksek sıcaklıklarda ısınma deneyimi gerekiyorsa seramik rezistanslar en doğru seçenekler arasında olur.

Seramik Rezistans Kullanım Alanları

Seramik rezistanslar endüstriyel alanlarda ve mühendislik alanlarında kullanılıyor. Bu ürünler özellikle düz katı yakıtlı ısıtıcı gövdeleri üzerinde de kullanılabiliyor.  Bu rezistans modelleri uzun ömürlü ürünlerdir. Bunun yanında kızılötesi ısıtıcılar için de çok önemli bir parçadır. Bu rezistanslar uzun dalga kızılötesi ışınım sağlayan ürünlerdir.

Bu rezistanslar aynı zamanda kızılötesi ısıtma elemanları yanında termoform ısıtma cihazları, ambalaj alanında faaliyet gösteren işletmeler, dış mekanlardaki ısıtıcılarında da yüksek performansı için kullanılıyor. Aynı zamanda dinlenme tesisi, sauna gibi yüksek ısı sağlayan mekanlarda da en verimli rezistans türleri arasında yer alıyor.

Seramik rezistanslar endüstriyel alanlarda küp şeker makinesi, tekstil, baskı ve boya kurutma tesislerinde de kendine yer buluyor.  Bunun yanında vakum ambalaj makinelerinde de görebilirsiniz.  Aynı zamanda oto boya kurutma sistemi, endüstriyel fırın ve IR kurutma panelleri üzerinde de Seramik rezistansları görebilirsiniz.

Seramik Rezistans Teknik Özellikleri

 • Seramik rezistans çeşitleri 220 ve 230 V olacak şekilde istediğiniz boyutlarda üretiliyor. Beslenme gerilimleri de genel olarak 400 V kadar arttırılabilir.
 • Metal, cam ya da seramik kılıflı üretim seçeneklerimiz de bulunuyor.
 • Seramik rezistanslarda yüksek performans ihtiyaçlarında 380 V termokuplu siparişlerinizi de alıyoruz.
 • Çalışma gerilimi 220 V olan seramik rezistanslarda 125 W ile  1000 W arasında farklı güçlerde ihtiyaçlarınıza göre sipariş alıyoruz.
 • Seramik rezistans çeşitlerini standart olarak 245*60 mm ve 122*60mm ölçülerinde üretiyoruz. İhtiyacınız olması durumunda 245*100 mm – 100*100m – 122*122 mm ve 60*60mm gibi özel boyutlarda üretim de yapıyoruz.
 • Seramik rezistans modelleri 1100 dereceye kadar çalışma performansı gösterebilir.
 • Bu rezistanslarda krom ve nikel tel üzerine statik kemer taşlar diziliyor. Daha sonra da ürünleri dış kısımları paslanmaz saclar ile kaplanıyor.
 • Seramik rezistanslar yüksek ısı geçirgenliğine sahiptir. Bu nedenle uzun süre dayanabilir, ısının eş zamanlı olarak hızlı bir şekilde dağılmasını sağlar.
 • Seramik elyaf ile sarılmış olan ürünlerde %25 ile %50 arasında enerji tasarrufu sağlıyor.
 • Bu rezistanslar yüksek ısıda çalıştıkları ve güçleri yüksek olduğu için ısı ve ampere dayanıklı olan statik klemens ve fişlerle bağlantılar kuruluyor.
 • Siparişlerinizde 400 dereye dayanan çok damarlı nikel cam elyaf ve çelik zırh kablo montajı da yapıyoruz.
 • Seramik rezistanslarda santimetre kareye 8.5 Watt gücüne kadar yükleme yapma şansınız var.

Seramik Rezistans Fiyatları

Seramik rezistanslar istediğiniz ebat ve güçlerde üretiliyor. Endüstriyel birçok alanda tercih edilen seramik rezistans fiyatları için her zaman bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz. İstediğiniz model ve teknik özelliklere göre sizlere özel bir fiyat teklifi hazırlıyoruz.

En yüksek kaliteyle ürettiğimiz seramik rezistansları istediğiniz tarihte kişiye özel üretimle yolluyoruz. 

Infrared Seramik ve Quartz Kaset Rezistanslar

Infrared Quartz ve Seramik Rezistanslar, ışıma teknolojisi ile ısıtma yapabilen rezistans çeşitleridir. Elektrik enerjisini ısı ve ışıma ile ürün üzerine hızlı bir şekilde yansıtarak, kısa sürelerde yüzeylerde yüksek ısılar elde edilmesi amaçlanan proseslerde, ev sobalarında, konveyör üzerinde ya da kesintisiz ilerleme hareketi olan sistemlerde ürün geçişi sırasında malzemenin ısıtılması gerekli olan sistemlerde kullanılmaktadır.

Seramik Rezistanslar