Menu
Your Cart
"65 Yıldır Elekrikli Isıtıcılar Uzmanı"

Vakumlu Nem Alma Fırınları

Vakumlu Nem Alma Fırınları

Vakumlu nem alma fırınları,  malzemelerde  üretim aşamasına gelene kadar ortaya çıkan nemin alınmasını sağlayan fırınlardır. Üretim sürecinde malzemelerin fiziksel ve kimyasal özellikleri sebebiyle nem oranlarında değişiklik olabilir. Bu süreçte ortam şartlarına bağlı olarak malzemelerin nem oranları artabilir. Üretim sürecinde vakumlu nem alma fırınları malzemelerdeki fazla nemin alınmasında etkili olurlar.

 Bu fırınlarda vakumlu nem alma ve sinterleme işlemi yapılabilir. Seramik, semente karbür, manyetik ve tungsten alaşımlı ürünler için kullanılabilecek bir üründür. Bu fırınlar öğütme ve sinterleme işlemleri için kullanılabilecek fırınlardır. Vakumlu nem alma fırınları tamamen kullanım amaçlarınıza özel olarak farklı boyut ve özelliklerde üretilir.  Nem alma fırınları hakkında hemen bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Vakumlu Nem Alma Fırını Kullanım Alanları

Vakumlu nem alma fırınları kurutma fırını olarak da düşünülebilir. Bu fırınlarda düşük sıcaklık vakum durumuna göre çok hızlı bir şekilde işlem yapılabilir. Kullanım alanları arasında en yaygın olarak ahşap malzemeler bulunuyor. Bu uygulama kaplama, lamina malzemelerde uygulanabilir. Aynı zamanda kalın ve büyük boyutlu ağır kerestelerde de kullanılabilir.

Aynı zamanda ince parçalı kaplama ve zemin kurulu lamina gibi farklı uygulamalarda da vakumlu nem alma fırınları kullanılabilir.  Bunlar dışında içi kalın ve sert olan ahşaplarda da uygundur. Bu fırınlar hem ahşap yüzeyde hem de bölünen ahşaplarda kısa süre içinde kuruma sağlar. Her türlü ihtiyacınıza yönelik vakumlu nem alma fırınları için hemen bizi arayın ve detaylı bilgi alın.


Vakumlu Nem Alma Fırını Teknik Özellikleri

 • Vakumlu nem alma fırınları 4-6 saat arasında hızlı bir şekilde soğutma gerçekleştirebilir.
 • Fırındaki özel debriyaj işlemleri sayesinde minimum sızdırmazlık sağlar. Bu sayede iç bileşenleri hiçbir şekilde kirlenmez.
 • Fırına çok kolay bir şekilde yükleme  ve boşaltma yapabilmeniz, bakımını zorlanmadan yapabilmeniz için yatay şekilde tasarlanmıştır.
 • Tüm çalışma süreçlerini otomatik olarak kontrol edebilirsiniz.
 • Vakum nem alma ve sinterleme fırını tek odalı ısıtma modunda çalışır. Bu süreçte tüm çalışmalar bilgisayarda otomatik olarak kontrol edilerek izlenir ve kayıt altına alınır.
 • Vakumlu nem alma fırınlarında ısıtma elemanları ve tambur kare geleneksel yapısı dışında büyük yükleme alanına sahiptir.
 • Tamburda esnek boyutlar ve düzgün atmosfere sahip silindirik bir yapı vardır.
 • Sürgülü vana pompası veya kök pompa kullanılabilir.
 • 3 bölgeli ya da 4 bölgeli sıcaklık kontrolü şansınız vardır.
 • Bu fırınla vakumlu sinterleme,  vakumlu nem alma, H2 nem alma, kısmi basınçlı sinterleme, atmosfer sinterleme, basınç sinterleme ve hızlı soğutma gibi fonksiyonları bulunuyor.
 • Vakumlu nem alma fırınları fiber optik sıcaklık sensörüne sahiptir ve hassas sıcaklık ölçümleri yapabilir.

Her türlü ihtiyaç ve taleplerinize yönelik vakumlu nem alma fırını üretimi yapıyoruz.  Detaylı bilgi için hemen bize ulaşın ve merak ettiğiniz sorulara cevap alın.

Vakumlu Nem Alma Fırını Fiyatları

Vakumlu nem alma fırını fiyatları için ekibimizden her zaman bilgi alabilirsiniz. Her türlü ihtiyacınıza yönelik farklı boyut, ebat ve teknik özelliklerde nem alma fırını üretiyoruz. Üretim sürecinizi kolaylaştıracak ve sizlere yüksek performansla vakumlu nem alma ve sinterleme işlemi sağlayacak nem alma fırınlarını en kısa sürede sizlere yolluyoruz.

Vakumlu nem alma fırınları hakkında bilgi almak, projelendirme süreçlerini başlatmak ve sipariş vermek için hemen iletişim kanallarımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Vakumlu Nem Alma Fırınları