Menu
Your Cart
"65 Yıldır Elekrikli Isıtıcılar Uzmanı"

Flanşlı Rezistanslar

Flanşlı Rezistanslar

Basınçlı ya da basınçsız depo ile özel olarak kullanılan rezistanslar flanşlı rezistans olarak isimlendirilir. Söz konusu rezidanslar tanklar ya da depolarda bulunan sıvıları ısıtma sürecinde Kullanılır. Yüksek KW gerekli olan çalışma alanlarında en etkili rezidans türüdür. Flanşlı rezistansları monte ederken ön kısmında normal ya da sızdırmaz enerji kutusu da takılır. Bu sistemde elektrik bağlantısı yüksek ampere sahip klemensler üzerinden gerçekleştirilir.

Flanşlı rezistanslar özellikle elektrikli ev aletlerinde kullanılmaktadır. Endüstriyel makinelerde kuru olarak 500 dereceden az olan fırınlarda kullanılmaktadır. Bunun yanında likit maddelerin ısıtılması sürecinde de çok yaygın tercih edilen  bir sistemdir. Müşterilerimiz için flanşlı rezistans siparişlerini özel boyut ve güçlerde üretiyoruz.

Flanşlı Rezistans Teknik Özellikleri Nelerdir?

  • Flanşlı  rezistans farklı makine ve malzemelerde kullanılan bir üründür. Aynı zamanda en yoğun olarak endüstriyel alanlarda kullanılır. Kullanım amacına göre çok farklı maddelerden üretilir. Bu ürünler bakır, pirinç, krom, demir, cam, titanyum ve quartz gibi çok farklı malzemelerden üretilebilir. Kullanım amacına ve üretildiği malzemeye  göre değişiklik gösterir.
  • Aynı zamanda flanşlı rezistansları nadaptör çıkışı da kullanım amacına göre farklı olur. Kablo, soket veya video çıkışlı adaptör çeşitleri vardır. Sizlerin tercihi, ihtiyaçları ve taleplerine göre farklı uçlarda üretim yapıyoruz.
  • Her türlü flanşlı rezistans siparişi için bize ulaşabilir ve hemen bilgi alabilirsiniz. En uygun maliyetlerle sizlere flanşlı rezistans üretimi yapıyoruz.

Flanşlı Rezistans Kullanım Alanları Nelerdir?

Flanşlı rezistans kullanım alanı birbirinden farklıdır. Bu ürünler en yaygın olarak elektrikli ev aletlerinde kullanılmaktadır. Bunun yanında endüstriyel makinelerde çok farklı sektörlerde kullanılır. Aynı zamanda 500 derecenin altında olan fırınlarda da kullanılabilecek bir maddedir. Likit madde ısıtılmasında da kullanılabilir.

Söz konusu ürünler ortamda ısıtma işlevini yerine getirir. Sıvıların yer alacağı tank ya da depolarda flanşlı rezistans kullanabilirsiniz. Hem depo hem de tanklarda basınçlı ve basınçsız ortamlarda sorunsuz olarak tercih edilebilir. Flanşlı rezistanslar kullanım amacına göre farklı boyut ve güçte üretilir. Sizler için istediğiniz boyut ve çapta üretim yapıyoruz. Aynı zamanda Watt gücünü de tercihinize göre belirleyebiliyoruz.

Flanşlı Rezistans Nasıl Kullanılır?

Flanşlı rezistanslar doğru kullanımda çok uzun ömürlüdür. Bu ürünleri uzun bir zaman diliminde aktif kullanmıyorsanız kapatabilirsiniz. Kullanım sürecinde kısa aralıklarla çalıştırmanız daha verimli olacaktır. Aynı zamanda bu ürünler sadece sıvı ortamlarda çalıştırılmaya uygundur. Yani kuru ortamlarda kullanılmamalıdır. Sadece sıvı içerisinde çalıştırma işlemi yapılmalıdır. Uzun bir süre boyunca kullanmak istiyorsanız belirli aralıklarla üzerindeki kireç ve yabancı maddeleri temizlemelisiniz.

 Bu sayede uzun süre boyunca tam performansta kullanabilirsiniz. Aynı zamanda aldığınız flanşlı rezistans türünü sadece kullanım amacına uygun çalıştırmalısınız. Farklı amaçlarla kullandığınızda işlevini yerine getirmeyebilir. Aynı zamanda belirli aralıklarla ısı kontrolü yaparsanız kullanım süresi  uzar. Bulunduğu ortam çok yüksek sıcaklığa sahipse rezistans zarar görebilir.

Flanşlı Rezistans Fiyatları

Flanşlı rezistans fiyatları öncelikle ürünün boyutu ve ham maddesine göre değişiklik gösterir. Ürünün ham maddesine göre fiyatlar artabilir ya da azalabilir. Aynı zamanda gücü de rezistans fiyatını belirleyen önemli bir unsurdur. Bizimle iletişime geçerek standart üretim ürünleri için fiyat alabilirsiniz. Özel bir siparişiniz varsa istediğiniz özellikleri ekiplerimize belirttiğinizde bir çalışma yaparak fiyat teklifi verebiliriz. Tüm rezistans siparişlerinde müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel fiyat teklifi hazırlıyoruz ve onay aldığımızda üretim sürecine başlayarak belirlenen tarihte teslimatı gerçekleştiriyoruz.

Rezistans üretimi yapan firmalar arıyorsanız   hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. En uygun rezistans fiyatları  vermek için elimizden geleni yapıyoruz ve her zaman en yüksek kaliteyi sizlere en uygun maliyetle ulaştırmak için çalışıyoruz. Flanşlı rezistanslar hakkında bilgi almak için hemen bizi arayın.

Flanşlı Isıtma Grupları

Flanşlı Isıtma Grupları, bilimum sıvı ve gazların ısıtmasında kullanılan ısıtıcıların büyük flanş üzerinde toplanarak bir grup haline getirilmiş rezistans çeşitleridir. Endüstride büyük su ve yağ kazanlarında, gaz geçişi esnasında ısıtma işlemlerinde, sıvı tanklarında buna benzer birçok alanda kullanılmaktadır.Çalışma ortamına göre flanş üzerindeki bağlantı bölümü özel sızdırmazlık ve exproof özelliklerine sahip olarak özel olarak tasarlanabilmektedir. Flanşlı ısıtma grupları çalışma ortamında ki ısıtılacak malzemenin cinsine göre prosese özel olarak belirlenecek metal kılıflarda imal edilebilmektedir.DIN veya ASA normu standart flanşlar veya özel tasarım flanşlar üzerine imal edilebilmektedir. Kullanılacak olan prosesdeki sıvı veya gaz muhteviyatı rezistansın tasarımında ciddi öneme haizdir. Uygun şartlarda imal edilmeyen ürünler hizmet süresini kısaltacağı için, dizayn ve tasarım çok önemlidir.Ürün seçim ve tasarımında ISI ELEKTRİK olarak gerekli mühendislik hesapları ile tasarım ve imalat aşamasında partneriniz olmak bizi mutlu edecektir.

Flanşlı Rezistanslar