Menu
Your Cart
"60 Yıldır Elekrikli Isıtıcılar Uzmanı"

Rezistans Tozu

MgO Rezistans Tozu

Fişek ve boru rezistansların imalatında kullanılan Rezistans tozları (MgO)Stoklarımızda 3 farklı çeşitte 25 kg lık paketler halinde bulunmaktadır.

High Temperature: Yüksek dereceli MgO (1100 C)

Fişek rezistansların ve yüksek dereceli fırın rezistanslarının imalatında kullanılmaktadır.

Middle Temperature: Orta dereceli MgO (900 C)

Kuru ortam rezistansları, yüksek sıcaklık gerektiren likit rezistansları ve serpantinli rezistansların imalatında kullanılmaktadır.

Low Temperature: Düşük dereceli MgO (700 C)

Düşük sıcaklıkta kullanılacak olan su, düşük dereceli likitleri ısıtması için imal edilen rezistanslarda kullanılmaktadır.

Düşük sıcaklık MgO rezistans tozumuz, %93'ten fazla MgO içeren elektrofuze edilmiş magnezyumdan yapılmıştır, yüksek sıcaklıkta kalsinasyon yapılır ve son olarak katkı maddeleri eklenir. Ürün aşağıdaki özelliklere sahiptir:

Sıcaklık direnci Mükemmel elektrik performansı, düşük sıcaklık koşullarında düşük kaçak akım ve çoğunlukla evsel gereçlerde kullanım olmak üzere düşük sıcaklıktaki ısıtma elemanlarına yaygın olarak uygulanmalıdır.

Doldurma etkisi: İyi akış özellikleri, ısı borusuna doldurulduğunda daha iyi yoğunluk, dolayısıyla iyi bir termal etki sağlar.

Orta Sıcaklık MgO rezistans tozumuz, %97'den fazla MgO içeren elektrofuze magnezyumdan yapılmıştır, yüksek sıcaklıkta kalsinasyon yapılır ve son olarak katkı maddeleri eklenir. Ürün aşağıdaki özelliklere sahiptir:

Sıcaklık Dayanımı: Mükemmel elektrik performansı, orta sıcaklık koşullarında düşük kaçak akım, Yüksek güvenlik, orta sıcaklıktaki ısıtma elemanlarına yaygın olarak uygulanmıştır.

Doldurma Etkisi: İyi akış özellikleri, ısı borusuna doldurulduğunda daha iyi yoğunluk, dolayısıyla iyi termal etki sağlar.

Yüksek Sıcaklık MgO rezistans tozumuz, %98'den fazla MgO içeren, önce elektrofuze edilen, ikinci olarak katkı maddeleri eklenen ve üçüncü olarak yüksek sıcaklıkta kalsinasyonlarla erimiş magnezyumdan yapılmıştır. Ürün aşağıdaki özelliklere sahiptir:

Sıcaklık direnci: Mükemmel elektrik performansı, yüksek sıcaklık koşullarında düşük kaçak akım, Yüksek güvenlik, havada ısınan elemanlara yaygın olarak uygulanmıştır. Özellikle fişek rezistanslarda çok iyi verim sağlamaktadır.

Doldurma etkisi: İyi akış özellikleri, ısı borusuna doldurulduğunda daha iyi yoğunluk, dolayısıyla iyi termal etki sağlar.

Rezistans Tozu