Plaka Rezistanslar

Endüstriyel tesislerde kullanılan makinelerin ısıtma işlemleri için özel rezistanslara ihtiyaç vardır. Burada ise devreye plaka rezistanslar girer. Bu rezistanslar endüstriyel ısıtma sistemlerinde gerekli olan ısıtma işlemini yerine getirir. Bu ürünler enjeksiyon ve kalıp ısıtma işlemlerinde görev alır. Yüksek sıcaklıklarda ortaya çıkabilecek problemleri bu rezistans türü ile ortadan kaldırmak mümkündür.

Plaka rezistanslar krom nikel tel ya da bakır levhalardan üretilir. Kalıpların ısıtılması sürecinde tesislerde görev alan yeni nesil rezistans sistemleridir. Plaka rezistans çeşitleri farklı boyut ve özelliklerde üretilir. Zorlu endüstri kollarında yüksek sıcaklıklar elde edilmesi gereken hallerde dayanıklı yapısı ile plaka rezistanslar görev alır. Bu ürünler tamamen ihtiyaçlarınıza özel üretilir.
Plaka Rezistanslar Ne İşe Yarar?

Plaka rezistanslar endüstriyel alanlarda ısıtma işlemlerinde kullanılır. Bu ürünler yüksek sıcaklıklara dayanım gösterecek şekilde üretilmektedir. Bu sayede çok zorlu çalışma şartlarında bile yüksek performans gösterebilirler.  Yeni nesil rezistans türlerinden olduğu için ısıtma konusunda endüstriyel alanda etkili çözümler sunarlar.

Plaka rezistans çeşitleri çok bakım gerektirmez. Uzun sürekli olan bakım aralıkları sayesinde uzun yıllar aynı performansı sergileyebilir. Bu özelliği ile endüstriyel tesislerde üretim asla durmadan devam eder.

Kullanım özelliklerine göre farklı malzeme ve şekillerde üretilen plaka rezistanslar her çalışma ortamına entegre edilebilir. İhtiyaca göre farklı bağlantı çıkışı ve Watt gücüne sahip olabilir. Diğer rezistanslar ile karşılaştırıldığında çalışma sıcaklıkları da daha yüksek olmaktadır.

Plaka Rezistans Teknik Özellikleri

  •          Plaka rezistanslar endüstriyel tesislerde yer alan ısı sistemlerinde görev alır.
  •         Seramik plaka rezistanslarda çalışma sıcaklığı 800 dereceye kadar çıkabilir.
  •          Yüksek saflıkta mika alana 60/15-80/20 nikel-krom tel sarılması ile tasarlanırlar.
  •          Yüksek dayanım göstermesi adına paslanmaz pirinç ya da bakır levha malzemelerle kaplanabilirler.
  •          Plaka rezistanslar vidalı, klemensli, fişli ve kablo çıkışlı seçenekleri ile üretilir.
  •          Plastik enjeksiyon ve kalıp ısıtma sistemlerinde santimetrede 3.5 watt gücüne kadar üretim sağlanacak şekilde tasarlanırlar.
  •          Plaka rezistanslar daha yüksek daha yüksek watt gücü ihtiyaçlarında da üretim yapılabilir (Yüksek güç ihtiyaçlarında seramik plaka rezistanslar santimetre başına 6 Watt güce kadar çalışabilir.)
  •          Plaka rezistansların üretim şekli de ihtiyaçlara göre düz, yuvarlak, L tipi ve U tipi bağlantılı olabilir.  Bu ürünlerde yüzeyinde çok sayıda delik olacak rezistanslar da üretebiliyoruz.Plaka Rezistans Kullanım Alanları

Plaka rezistanslar endüstriyel alanlarda kullanılır. En yaygın plaka rezistans kullanım alanları arasında kalıp presleri geliyor. Bunun yanında plastik, kauçuk ve ambalaj gibi sektörlerde de kullanılabiliyorlar. Ek olarak enjeksiyon makineleri ve tekstil makinelerinde de yer alabilirler. Kauçuk tesislerinde kesim kalıplarında plaka rezistansları görüyoruz. Otomotiv ya da yan sanayilerinde de plaka rezistanslar kullanılabilir.  İhtiyaç olması halinde endüstriyel birçok sektörde zorlu ısıtma görevlerinde plaka rezistans çeşitleri görev alabilir. Firmamız ihtiyaçlarınıza ve projenize özel üretim yapıyor.

Plaka Rezistans Fiyatları

Plaka rezistans fiyatları için üretim malzemesi, kalitesi, gücü, şekli ve bağlantı tipi belirleyicidir. Sizin için her projeye uygun plaka rezistans üretimi yapıyoruz. Plaka rezistanslarda üretim malzemesi, boyut ve teknik özellikleri belirledikten sonra sizlere fiyat teklifi veriyoruz. Endüstriyel alanlarda, dayanıklı ve uzun ömürlü ısıtma sistemleri istiyorsanız bütçenize en uygun seçenekler plaka rezistanslar olacaktır. Hemen bizi arayabilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

Plaka rezistans çeşitleri endüstriyel tesislerde zor şartlarda çalışabilir. Yüksek performanslı olan bu ürünler bakım gerektirmez ve bu özelliği ile dayanıklıdır. Üstelik zorlu ısıtma görevlerinde uzun yıllar sorunsuz kullanacağınız bir rezistans arıyorsanız hemen bize ulaşabilirsiniz.