Meme Rezistanslar

Manifold ana giriş memesi ve ana giriş memesinin ısıtılması sürecinde meme rezistansları kullanılır. Bu rezistanslar da paslanmaz çelik malzemelerden üretiliyor ve bu nedenle yüksek dayanım gücüne sahip oluyorlar. Meme rezistans çeşitleri  nozul rezistans olarak da biliniyor. Bu rezistanslar kablo ve zırhlı elyaf malzemelerden üretilebiliyor. Bu rezistanslar plastik hammaddelerin üretilmesi sürecinde yer alıyorlar.

Meme rezistanslar bakalit preslerde de görev alabiliyor.  Yüksek dayanıklılığı olan rezistans çeşitleri arasında bulundukları için yüksek sıcaklıklarda da başarılı şekilde çalışabiliyorlar. Bu ürünler ekstrüder makine çıkış kalıplarında da görev alıyor.   Nozul rezistanslar 450 dereceye kadar çalışma sıcaklığı gösterebiliyor ve yüksek termal iletkenlik elde etmede önemli görevler alıyor.

Meme Rezistans Özellikleri

Meme rezistans çeşitleri genellikle 350 dereceye kadar çalışma performansı gösterebiliyor. Ancak bu ürünler mika izolasyonlu tasarlandığı zaman 400 hatta 450 dereceye kadar çalışma performansı gösterebiliyor. Meme rezistanslar ihtiyaca göre klemens, ütü fişli ve kablolo olacak şekilde farklı enerji çıkışlarında tasarlanabiliyor.

Meme rezistanslar ihtiyaçlara göre termoluplu şekilde de tasarlanabiliyor. Bu rezistans çeşitleri minimum 25 mm çapta üretilebilir. Bunun yanında 25 mm’den başlamak üzere ihtiyaçlara göre 100 mm’ye kadar her çapta üretim yapılabilir. Meme rezistansların şekli, boyutu ve teknik çizimi tamamen ihtiyaçlar ile taleplere göre belirleniyor.

Bu rezistanslar boş çalıştırıldığında zarar görebiliyor. Bu nedenle çalışma anında en az 8 mm kalınlıkta bir baskı sacı bulunması gerekiyor. Nozul rezistanslar önerilen şekilde kullanılırsa uzun yıllar boyunca sorun çıkartmadan düzenli bakımı yapılarak kullanılabilir. Meme rezistans çeşitleri pirinç profil ile paslanmaz malzemelerden üretilmektedir. İhtiyaçlara göre paslanmaz çelik malzemeye ek olarak kelepçe meme rezistans olarak da tasarımı bulunuyor.  Meme rezistanslarda tamamen siparişe ve ihtiyaçlara özel üretim sürecimiz bulunuyor.Meme Rezistans Hangi Alanlarda Kullanılır?

Meme rezistanslar en yaygın olarak plastik hammaddelerin üretildiği tesislerde kullanılıyor. Plastik her türlü günlük malzemenin üretildiği ortamlarda meme rezistansları görebilirsiniz. Buna ek olarak bakalit preslerde de meme rezistanslarına yer veriliyor. Bu rezistanslar ekstrüder makinelerde çıkış kalıplarında da kullanılabiliyor.  Meme rezistanslarını plastik enjeksiyon makinelerinde çıkış ucunda da görmek mümkündür.

Meme rezistans kapalı devre olarak tasarlanıyor. Bu nedenle plastik enjeksiyon makinelerinde meme ucu çıkışında da yer alabiliyor. Sızıntı artmadığında ve yoğunluk yükselmediğinde plastik enjeksiyon makinelerinde plastik hammaddelerin erime anında zarar görmüyor.

Bu rezistans çeşitleri plastik enjeksiyon makineleri dışında küçük boyutlu boru atı ile dairesel şekle sahip kalıpları ısıtmada da kullanılır. Meme rezistanslar dar alanlarda söz konusu olan ısıtma süreçlerinde de görev alıyor. Plastik şişirme makinesi, köpük oluşturma sistemler, gıda ve kimya tesisleri de bu rezistansların kullanıldığı alanlar oluyor.

Meme rezistansları konusunda bilgi almak ve projenize özel üretim sürecinde firmamız ile çalışmak için her zaman bize ulaşabilirsiniz.Meme Rezistans Fiyatları

Meme rezistansı öncelikle farklı özelliklerde üretiliyor ve bu tamamen kullanım amacına göre belirleniyor. Bu nedenle her meme rezistansının fiyat konusunda bilgisi farklı oluyor. Meme rezistans fiyatları hakkında temel özellikleri, üretim malzemesi ve boyutu gibi detaylar belirlendikten sonra bilgi alınabilir. Meme rezistans fiyatları hakkında bilgi almak için bize ulaşın ve ekibimiz sizlere yardımcı olsun.

 Meme rezistanslar çok yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı rezistans çeşitleri oluyor.  İhtiyaçlara göre pirinç profil ya da paslanmaz çelik malzemelerden üretiliyor. Aynı zamanda kapalı devre şeklinde üretimi de oluyor. Geniş çaplı boru hattı veya dairesel şekilli kalıpları ısıtmada görev alıyorlar.