Kelepçe Rezistanslar

Rezistanslar genel olarak endüstriyel tesislerde ısıtma amacıyla kullanılıyor. Kullanım özelliklerine ve maksimum çalışma sıcaklıklarına göre farklı rezistans türleri var. 800 derece gibi çok yüksek sıcaklıklarda görev yapan rezistanslar kelepçe rezistanslar olarak tanımlanıyor.  Bu ürünler farklı sektörlerde yüksek sıcaklıklarda sorunsuz olarak görev alıyor.

Kelepçe rezistansın yüksek dayanım sebebiyle üretim malzemesi alüminize çelik ve özel galvanizdir. Yüksek sıcaklıklarda esneme ya da genleşme gibi problemlere karşı kelepçe rezistanslar başarıyla görev yapıyor. Yüksek dayanıklılıkları olduğu için bu rezistanslar birçok endüstriyel alanda görev alıyor. Teknik özelliklerine ve kullanım alanlarına göre dayanma güçleri de değişiklik gösteriyor. Yüksek sıcaklık ve çalışma ortamı gerektiren her türlü cihaz ve tesiste kelepçe rezistanslar görev alıyor.
Kelepçe Rezistans Türleri Nelerdir?

Kelepçe rezistanslar farklı özelliklerine ve kullanım alanına göre sınıflandırılıyor. Bu rezistanslar farklı sistemler ve çalışma ortamları için özel olarak üretiliyor. Bu rezistanslar mika yalıtımlı kelepçeli rezistans, seramik kelepçe türleriyle tasarlanıyor. Her bir kelepçe rezistans türü farklı alanlarda görev alabiliyor.
Kelepçe rezistansların tamamı kapalı devre sistemine göre tasarlanmaktadır.  Bu sayede çok uzun süre boyunca bakımı yapılmasa da aynı performansla çalışmaya devam ediyor. Yüksek sıcaklık gerektiren ortamlarda kelepçe rezistanslar çok uygun maliyetli ısıtma elemanlarıdır.

En düşük maliyetli olan mika yalıtımlı rezistanslar 300 dereceye kadar çalışabilir. Ancak bu ürünler rutubet, nem, buhar sıvılı ve likit ortamlarda görev alamaz. Aynı zamanda diğer türlere göre dirençleri de daha düşüktür.

Seramik kelepçe rezistanslar 650 dereceye kadar görev alabilir. Bu ürünlerde ısıya karşı dayanımı arttırmak için direnç telinin yalıtılmasında steatit alaşıma sahip seramikler kullanılır.

Kelepçe Rezistans Teknik Özellikleri

  •          Kelepçe rezistanslar mika yalıtımlı, seramik malzemelerden üretiliyor.
  •          Bu rezistanslar yüksek dayanım gösterebilmesi adına galvaniz ve alüminize çelikten üretiliyor ve bu malzemelerden plakalarla destekleniyorlar.
  •          Kelepçe rezistansları 700-800 dereceye kadar ısıtma gereken ortamlarda kullanabilirsiniz.
  •          Bu rezistanslar kırılma, dağılma ve parçalanma dayanımı yüksek olan ürünlerdir.
  •          Dış bölümde seramik ve mikanit tarzında koruması adına yalıtım malzemeleri yer alır.
  •          Esneme ve genleşme gibi durumlara karşı sorunsuz olarak çalışırlar.
  •          Kelepçe rezistanslar idalı, klemensli, fişli ve kablo çıkışlı olacak şekilde farklı bağlantı çıkışıyla üretilebilir.
  •          Kelepçe rezistanslar en düşük 200 W gücünde üretilir. En yüksek çalışma gücü 1300 W değerine kadar çıkabilir. İhtiyacınız olan her değerde sipariş verebilirsiniz.
  •          Kelepçe rezistanslarda bağlantı kutusu ve kilit aksamı tamamen ihtiyacınıza göre değişir.
Kelepçe Rezistans Kullanım Alanları

Kelepçe rezistans kullanım alanları içinde öncelikle plastik hammaddelere şekil verilen alanlar geliyor. Aynı zamanda erimiş olan maddelerin akışını sağlayan ekstrüder boğaz hatlarında da görev alırlar.  Kelepçe rezistanslar tank ısıtma ve dıştan sıkmalı bor hatlarında görev alabilir.  Bu rezistanslar kapalı devre sistemlerine sahiptir. Bu yüzden sıvı akışkanlığı olan her alanda kullanılabilir. Nemli ve buharlı ortamlarda da görev alabilir ve bakım gerektirmeyen ürünlerdir. Mika yalıtımlı kelepçe rezistanslar plastik makine, ham madde şekillendirme ve proseslenme gibi alanlarda kullanılır.

Kelepçe Rezistans Fiyatları

Kelepçe rezistans fiyatları ürünün boyutu, malzemesi, türü ve teknik özelliklerine göre değişir. Öncelikle mika yalıtımlı kelepçe rezistanslar çok daha uygun maliyetli ürünler oluyor. Seramik kelepçe rezistanslar daha yüksek maliyetli oluyor. Zorlu endüstriyel alanlarda kullanıldığı için kelepçe rezistanslar projeye özel üretiliyor. Bu nedenle bize ihtiyacınız olan teknik özellikleri bildirirseniz size özel fiyat verebiliriz.  Kelepçe rezistanslarda elektrik bağlantısı, bağlantı kutusu ve kelepçe kilit aksamları da fiyatları etkileyebilir.