Fişek Rezistans

Fişek rezistans pres ve kalıpların yer aldığı endüstriyel tesislerde yoğun olarak tercih ediliyor. Bu ürün pres ve kalıpların ısıtılmasında görev alıyor ve üretim sürecinde önemli görevler üstleniyor. Bu rezistanslar ile kalıp ve pres ısıtma işlemleri sorunsuz olarak yapılabiliyor.  Isıtmada seramik taş çevresi eşit aralıklarla çevreleniyor. Daha sonra magnezyum oksit tozu kullanılıyor ve dış borudaki kılıfta izole işlemi yapılıyor.  Bu uygulama sonrası kalibrasyon yapılıyor.

Fişek rezistanslar ambalaj ve paketleme bölümlerinde görev alan makinelerin çene bölümlerinin ısıtılmasında da görev almaktadır. Krozif likit, yağ ve su gibi farklı malzemelerin ısıtılmasında da bu rezistanslar görev alabiliyor.  Fişek rezistanslarda MGO tozu çok ince yapıda oluyor. Bunun yanında diğer rezistanslara göre  ısı üretirken çok daha az enerji harcıyor ve endüstriyel alanlarda yüksek performans gösteriyor.Fişek Rezistans Ne İşe Yarar?

Fişek rezistanslar zorlu çalışma koşulları söz konusu olan endüstriyel tesislerde çok düşük enerji ile çok yüksek ısınma performansı sağlanabiliyor.  Bu rezistanslar 4 ile 31.5 mm arasında farklı çaplarda üretilebiliyor. Bunun yanında L tipi, dirsekli, çelik örgülü, manşonlu ve küplü gibi farklı türlerde tercih edilebiliyor.

Fişek rezistans çeşitleri 5000 mm kadar farklı boyutlarda tasarlanabiliyor. Söz konusu ürünler 600 dereceye kadar çalışma ortamlarında görev alıyor.   Aynı zamanda çelik, spiral örgü, silikon, rekor  ve flanş gibi farklı bağlantı çıkışları ile üretiliyor. Pres ve kalıplarda ısıtma işlemlerinde fişek rezistanslar görev alıyor.

Fişek Rezistans Teknik Özellikleri

Fişek rezistanslar L tipi, dirsekli, 90 derece bükümlü, çelik örgülü zırhlı, rakorlu, manşonlu, spiral zırh korumalı, küplü dirsekli gibi farklı modellerde tasarlanabiliyor.  Aynı zamanda 30 mm ile 5000 mm arasında farklı boy ölçülerinde üretim oluyor.

 Fişek rezistanslarda boru çapı 4 mm ile 31.5 mm arasında değişebiliyor.  Bu rezistanslar 304 – 316 – 321 – 310 S paslanmaz çelik malzemelerden üretilmektedir. Fişek rezistans çeşitleri 600 dereceye kadar yüksek performans gösterebiliyor.  Aynı zamanda ihtiyaç halinde 800 dereceye kadar da performans gösterebilir.

Fişek rezistans çeşitlerinde çelik ve spiral örgülü, seramik izoleli, rekor, flanş bağlantı çıkışlı, kablo çıkışlı ve saplama bağlantı çıkışı gibi farklı bağlantı çıkışları olabiliyor. Bu rezistanslar yatay plate, likit ve pres ısıtma gibi işlemlerin yapılmasında etkili oluyor.Fişek Rezistans Kullanım Alanları Neler?

Fişek rezistans endüstriyel alanlarda kullanılır. Genel olarak ahşap ve mobilya sektöründe kullanımı söz konusudur. Ayrıca kauçuk işleme ve plastik sektörlerinde de yeni nesil teknoloji olan fişek rezistanslar kullanılıyor.  Kimya alanında da farklı tesislerde fişek rezistansları görüyoruz.

Fişek rezistanslar en yaygın olarak pres ve kalıp işletme işlemlerinin yer aldığı tüm sektörler ile endüstriyel tesislerde kullanılıyor.  Bunun yanında ambalaj ve paketleme makinelerinde de fişek rezistansları görüyoruz. Kullanım amacına göre boyut, çalışma sıcaklığı ve teknik özellikleri değişiklik gösteriyor.

Fişek Rezistans Fiyatları

 Fişek rezistans çeşitleri endüstriyel alanlarda zorlu çalışma koşullarında görev alıyor. Bu nedenle diğer rezistans çeşitlerine göre bu ürünler çok daha yüksek maliyetli oluyor. Fişek rezistans fiyatları tamamen ihtiyaçlara göre değişiyor. Ürünün malzemesi, markası, bağlantı çıkış türü, boyutu, çalışma performansı, boru çapı ve modeline göre değişiklik gösteriyor.

Fişek rezistans için öncelikle keşif hizmeti yapılıyor ve daha sonra ihtiyaçlara uygun özelliklerde bir üretim planlanıyor. Sizlerin ihtiyacını belirledikten sonra fişek rezistans fiyat bilgisi veriyoruz.  800 dereceye kadar olan çalışma ortamlarında fişek rezistanslar pres ve kalıp ısıtmada düşük enerji tüketimi ile görev alırlar.