Esnek Silikon Rezistanslar

Esnek silikon rezistanslar, ısı direnci çok güçlü olan silikon malzemelerden üretilen rezistans çeşitleridir. Yeni nesil silikon olan bu ürünler ısıtılacak yüzeye yapıştırılır ve bu şekilde kullanılır. Silikon malzeme sayesinde esnek yapı kazanan silikonlar yüzey şekli ve alan genişliği dikkate alarak üretilmektedir. Bu rezistansın diğer rezistans çeşitlerinden en önemli farkı esneme özelliğinin bulunmasıdır.

Silikon rezistanslar ısıtma amacıyla birçok endüstri kolunda görev alabilir. Hem hareketli hem de hareketsiz parçaların ısıtılması sürecinde görev alabilecek rezistans çeşitleridir.  Bu rezistanslar kendiliğinden yapışkanlıdır ve esnek yapısı ile geniş uygulama alanı bulunur.  Standart üretimler dışında ihtiyacınıza göre farklı ölçülerde de kalıplama yapılabilir.
Esnek Silikon Rezistanslar Ne İşe Yarar?

Esnek silikon rezistanslar ısıtma işlemi yapılacak zemine yapıştırılır. Bu şekilde rezistanslar yüzeyin ısıtılmasında görev alırlar. Bu rezistanslarda istediğiniz ölçü ve özelliklerde üretim yapıyoruz. Aynı zaman silikon rezistans dikdörtgen, delikli, kıvrık ya da kare gibi farklı şekillerde de üretilebilir.  Bu ürünlerde termostatlı ve termostatsız rezistanslar da üretiliyor.

Silikon rezistans çeşitleri ısıtılması planlanan parçaların üzerine yapıştırılarak kullanılır. Hem yerli hem de ithal olarak satın alınabilir. Birçok endüstri kolunda esnek silikon rezistanslar parçaları ısıtma amacıyla kullanılır.

Esnek Silikon Rezistans Teknik Özellikleri

  •          Esnek silikon rezistansları silikon için yerleştirilen direnç sistemi prensi üzerinden çalışma prensibine sahiptir.
  •          Bu rezistansların tamamı yalıtımlı tasarıma sahiptir. Bu nedenle enerji sızdırması olmaz ve uygulandığı alana ısı verir.
  •          Bu silikonların yapıştırıldığı alan maksimum 300 derecenin üzerine çıkmamalıdır.
  •          En az 3 metrekare olarak esnek rezistans silikon rezistans siparişi verebilirsiniz. Daha yüksek boyutlarda her türlü ihtiyacınıza göre üretim yapılabilir.
  •          Bu ürünler dikdörtgen, delikli, kıvrık ya da kare şekillerinde üretilebilir.
  •          Bu ürünler yapıştırılacağı yüzey ile aynı geometrik özelliklere sahiptir.  Eğim, çıkıntı gibi tüm hatlar hesaba katılırsa mükemmel kaplama ortaya çıkacaktır.
  •          Güç sınırı aşılırsa termoelemanlar ile farklı çalışmalar da gerçekleştirilebilir.
  •          Silikon rezistanslarda ısı değeri termostat sistemine entegre edilebilir.
  •          300 dereceye kadar çalışabildiği için bu sıcaklık değerine kadar olan her sistemde kullanılabilir.
Esnek Silikon Rezistans Kullanım Alanları

Esnek silikon rezistans kullanım alanları geniştir. Bu rezistanslar her türlü endüstriyel alanda görev alabilir. Isıtılması gereken alanların üzerine yapıştırılacak her alanda kullanılabilmektedir. Özellikle makine kalıplarında ve tezgah ısıtma işlemlerinde esnek rezistanslar görev alıyor. Bunun dışında çimento silosunu ısıtırken ve eliptik yüzeyleri ısıtırken de bu rezistansları kullanabilirsiniz.

Zemin üzerine delik açmadan ısıtma performansı elde edilecek her sektörde esnek silikon rezistanslar kullanılabilir.  Aynı zamanda sıcak bekletme sistemlerinin derecesini ayarlarken de esnek silikon rezistanslar tercih edilebilir. Bu rezistanslar istediğiniz özelliklere göre üretilebilir ve tamamen bulunduğu zemine göre tasarlanabilir. Ürün fiyatları ve diğer tüm konularda bizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Esnek Silikon Rezistans Fiyatları

Esnek silikon rezistans fiyatları konusunda detayları ileterek bilgi alabilirsiniz. Öncelikle ürünün boyutu fiyatlarda etkilidir. Boyut arttıkça fiyatlar da artış gösterecektir. Aynı zamanda ürünün üretim yeri de fiyatlar üzerinde etkilidir. Uzak doğu, Türkiye ya da Avrupa üretimlerinde birim fiyat farklılıkları olabilir. Aynı zamanda kullanım alanı da fiyatları belirler.

Telefonda ekiplerimizden standart üretimler için bilgi alabilirsiniz. Özel üretimler için ön çalışma yaptıktan sonra sizlere fiyat teklifi sunuyoruz. İhtiyacınız olan esnek silikon rezistanslar hakkında teknik detayları bize bildirin ve hemen sizler için bir fiyat teklifi hazırlayalım. Hem yerli hem de ithal silikon rezistanslar için uygun fiyatlı üretim yapıyoruz.