Kelepçe Rezistans

Kelepçe rezistans; yüksek ısı derecesine sahip ortamlarda kullanılabilen rezistanstır. Farklı çalışma alanlarında kullanılabilen bu ürünler 800 dereceye kadar yüksek dayanıklılık gösterilen ürünlerdir.   Kelepçe özellikli rezistanslar alüminize çelik ya da özel galvanizden üretilmektedir. Genleşme ve esneme sorunlarına karşı da son derece dayanıklıdır.

Dayanıklı yapısı sayesinde genel olarak endüstriyel alanlar ve ağır sanayide tercih edilmektedir. Geniş bir kullanım alanına sahip olan kelepçeli rezistanslar işlevsel özelliklerine göre farklı türlerde üretilmektedir.

En uygun fiyatlı rezistans modelleri arasında yer almaktadır.  Farklı çalışma alanlarına ve farklı sistemlere kolayca entegre edilebilir. Mika yalıtımlı, seramik gibi türlerde üretilmektedir.  Yüksek ısı gerektiren çalışma alanları, cihazlar ve tesislerde kullanılmaktadır.

Kelepçe Rezistans Ne İşe Yarar?

Kelepçe rezistans kullanım amacı ve alanlarına göre üretilmektedir. Mika yalıtımlı kelepçe rezistanslar uygun maliyetli seçeneklerdir. Ancak yüksek rutubetli, yüksek nemli, buhar sıvılı ya da likit olan mekanlarda uzun ömürlü kullanılamaz.  Diğer kelepçe rezistanslara göre direnci daha düşüktür. 300 dereceye kadar sıcaklığı olan ortamlarda kullanılabilir.  Enjeksiyon tipi, ekstrüder plastik makine, plastik hammadde şekillendirmede ve proseslenmede kullanılabilir.  Boru hatlarının farklı ebatlarda tanklarının ısıtılması sürecinde de yaygın olarak kullanılırlar.

Seramik kelepçe rezistans 650 dereceye kadar kullanım vadeden rezistans türüdür. Bu ürünlerin içinde yer alan direnç telini yalıtmak için steatit alaşımlı yüksek ısıya dayanıklı teknik seramikler kullanılır.  bu nedenle yüksek ısılara karşı direnç gösterebilirler.  Bu ürünlerin montajları profesyonel bir ekip tarafından yapıldığında uzun yıllar boyunca kullanılabilir.  Üstelik bakım gerektirmeden uzun yıllar  boyunca kullanabilirler.

Kelepçe rezistans paslanmaz çeliğin içine uygulanan kare ya da yassı dikdörtgen tipe sahip ısıtıcıların yerleştirilmesiyle üretilir. Kapalı devre mantığıyla üretilen bu ürün geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Kelepçe Rezistans Kullanım Alanları Nelerdir?

Seramik kelepçe rezistanslarda kullanım alanı genel olarak plastik hammaddelerin şekillendirilmesi, erimiş halinde olan madde akışının sağlandığı ekstrüder boğaz hatlarıdır.  Buna ek olarak seramik kelepçe rezistansları yüksek ısı elde edilmesi gereken küçük alanlarda kullanılabilir.  Dıştan sıkmalı boru hatları, tankları ısıtmada da kullanılabilir. Ayrıca özel projelerde kullanılabilen ürünlerdir.

Kelepçe rezistanslar kapalı devre olan bir sisteme sahiptir. Bu yüzden sıvı akışkanlığının olduğu alanlar, buharlı ya da nemli ortamlarda kullanılabilir.  Bu rezistanslar kolay kolay arıza yapmayan ürünlerdir.  Ancak bu ürünler ileri teknolojiye ihtiyaç duymaktadır. Ayrıca yüksek maliyetlerle üretilen rezistanslardır.  Bu ürünler diğerleri kadar yaygın bir kullanım alanına sahip değildir. Sadece özel projelerde kullanılabilirler.

Kelepçe Rezistans Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Kelepçe rezistans seçerken öncelikle arıza durumunda yedek parça sağlayabilecek bir firma tercih etmek önemlidir. İleri teknoloji barındıran ürünler olduğu için sizlere kaliteli parçalar sunan, profesyonel personellere sahip firmalar tercih etmelisiniz.

Kelepçe rezistans modelleri arasından bir seçim yaparken dayanıklı ve birinci sınıf kalite malzemelerden üretilmesine özen gösterin. Ayrıca çevre dostu üretim politikasına sahip bir firmada yüksek verimlilik vadeden modeller seçmelisiniz.  En yeni teknolojilerle tasarlanan rezistanslar her zaman çalışma alanlarınızı güvenli hale getirecektir.

Kelepçe Rezistans Fiyatları

Kelepçe rezistans fiyatları;  tercih ettiğiniz ürünün özelliklerine göre belirlenecektir. Her kullanıma ve her bütçeye uygun bir kelepçe rezistans satın almak için bize ulaşabilirsiniz. Farklı kullanım alanları ve sistemlerde güvenle kullanabileceğiniz modelleri sizlere sunuyoruz.

Kelepçe rezistansın dış yüzeyinde bulunan koruyucu plakalar seramik ve yalıtım malzemelerinin parçalanmasına, dağılmasına ya da kırılmasına engel olmaktadır.  Elektrik bağlantısı, bağlantı kutucu ve kelepçe kilit aksamlarıyla ihtiyacınıza uygun rezistans türünü size sunuyoruz.