BORU REZİSTANS

Boru Rezistans Nedir?

Boru rezistans; boru şeklinde üretilebilen, farklı formlar da kazanabilmesi mümkün olan metal rezistansların genel ismidir.  Bu ürünlerde sıvı ısıtıcı ya da açık ısıtıcı yer almaktadır.  Direnç durumlarına bağlı olarak farklı özelliklerde üretilir. Rezistans türü içinde en yoğun olarak tercih edilen ürünlerdir.

Boru rezistanslar elektrik direncini çok yüksek sıcaklıklara dönüştürme görevi üstlenir.  Hayatımızın her alanında yoğun olarak kullanılmaktadır.  Basit araçlar olarak karşımıza çıkan rezistanslar çok önemli fonksiyonları yerine getirmektedir.

Kullanıldıkları cihazlardan ısıtmayı sağlamaktadır. Bulaşık makinesinden tost makinesine, sauna sobasına kadar birçok sistemde kullanılmaktadır. Birçok yeni nesil cihazda da yer alan boru rezistans modelleri uzun yıllar bakım  gerektirmeden işlevsel şekilde kullanılabilirler.

Boru Rezistans Kullanım Alanları Nelerdir?

Boru rezistans elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürmede kullanılır.  Isıtıcı özelliği bulunan her cihazın içinde kullanılabilmektedir. Farklı ölçü ve şekillerde üretilebildiği için farklı sektörde faaliyet gösteren cihazlar için özel olarak tasarlanabilmektedir.

Boru rezistanslar su, yağ ya da krozif likitler, kimyasallar ısıtmada kullanılır. Farklı metallerin ısıtılmasında ya da birçok endüstriyel alanlarda da kullanılmaktadır.  Tren yollarında makasları ısıtma, endüstriyel alanlarda yağ ısıtma gibi amaçlarla da kullanılabilmektedir. Ayrıca fırınlarda kuru hava ısıtıcısı olarak da işlevsel çözümler sunmaktadır.

Bu rezistanslar kahve makinesi, bulaşık makinesi, fırın, fritöz, tost makinesi, ızgara, çay, çamaşır makinesi ve sauna sobası gibi cihazlarda da kullanılabilmektedir.

Boru Rezistans Ne İşe Yarar?

Boru rezistans hayatımızın her alanında kullanılan ürünlerdir. Bu ürünler birçok cihaz ve makinede kullanılabilmektedir. Temel görevi ise elektrik enerjisini ısı enerjisine çevirmektir.  Paslanmaz çelik, çelik, CrNi, bakır ya da titanyum gibi alaşımlarda üretilir.  Kullanıldığı ısıtıcıyı fiziksel stresten korumak adına güçlü bir dış kılıf kullanılır.

Rezistanstan geçen elektrik akımı karşılaştığı direnç sayesinde rezistansı ısıtır. Buna bağlı olarak bulunduğu ortamda bir enerji açığa çıkartır. Sıvı ortam ve kuru ortamlarda kullanılabilecek şekilde iki farklı türde üretilmektedir. Yağlı, likit sulu ya da kuru ortamlar için tasarladığımız boru rezistans türlerini bulabilirsiniz.

Farklı şekillerde ve boyutlarda üretilebilmektedir. Boru tipi rezistanslar tüm ısıtma elemanlarının temeli olarak kabul edilebilir.  Çok yönlü ısıtma çözümleri vadederler.

Boru Rezistans Nasıl Seçilir?

Boru rezistans bir akımın dirençten geçmesiyle ısı üreten sistemlerdir.  Isı direnci ortam sıcaklığının üzerinde bir sıcaklığa gelir. Direnç bozulmadan ortaya çıkan sıcaklığın korunabilmesi için gerekli korumayı sağlar.   Boru rezistans seçerken şu noktalara dikkat etmelisiniz;

·    Rezistans ve direnç tarafından dağıtımı yapılacak watt gücünü belirleyin.

·    İzin verilen sıcaklığı, montaj şartlarını, devre koşullarını ve volt gücünü dikkate alarak en uygun fiziksel boyutu oluşturun.

·    İhtiyacınıza en uygun ünitenin seçimini yapın.

Uygun rezistans ve direnç seçtikten sonra rezistansın monte edilme stili de boru rezistans seçiminde önemlidir.  Seçim yaparken kullanacağınız sektör, mekân, malzeme yapısı, beklenen en yüksek sıcaklık, dayanıklılık derecesi ve kullanacağınız eşyanın türünü dikkate almalısınız.  Ayrıca rezistansın gücünü, kalitesini, uzun ömürlü olmasını, kullanım amacına uygunluğunu ve güvenlik standardizasyonunu da dikkate almalısınız.

Boru Rezistans Fiyatları

Boru rezistans fiyatları; ürünün boyutuna, kullanılan malzemelere, montaj seçeneklerine, gücüne ve en yüksek sıcaklık değeri gibi durumlara göre değişmektedir.  İstediğiniz boy ve modelde boru rezistans üretimi yapıyoruz.

Tercih edeceğiniz boru rezistans modeli konusunda danışmanlık hizmetimiz de bulunuyor.  İhtiyaçlarınıza yönelik en uzun ömre sahip rezistansın üretimini yapıyoruz.  Aradığınız boru rezistans için sipariş vermek ve aklınıza takılan detayları sormak için hemen bizi arayın ve sizlere detaylı bilgi verelim.