Menu
Your Cart
"60 Yıldır Elekrikli Isıtıcılar Uzmanı"

Serpantinli Rezistanslar

Serpantinli Rezistanslar

Serpantinli Rezistanslar

Serpantinli rezistanslar; kıvrımlı ve spiral şekillerde üretilen elektrik ısıtma elemanlarıdır.  Bu rezistanslar bir ya da iki farklı alaşımdan üretiliyor. Aynı zamanda gerekli direnç telleriyle üretilen silindir şeklinde sarmalları bulunan rezistans türleridir. Bu rezistanslar ısıtıcıların yüzeylerinde kaliteli bir ısı transferi sağlayabilir. Bunun için Cr-Ni borulara ısı transferini sağlamada görev alabilirler. Bu ürünlerde ihtiyaç halinde ısıtıcının başına rakor ile montaj edilme şansı da bulunuyor.

Serpantinli rezistans çeşitleri kullanıldıkları yerde hava sirkülasyonu görevini yerine getiriyor ve ısı transferi sağlıyor.  Isıtıcı başlarına rakor eklendiğinde montaj süreci çok daha hızlı ve kolay oluyor.  Bu ürünler ısıtıcının yüzey bölgesinde ortaya çıkan ısıyı kendi üzerinde topluyor. Daha sonra topladığı ısıyı istediğiniz bölgeye ve alana aktarıyor. Bunu sağlaması adına CR-Ni ve DKP olacak şekilde yaprak ve sarmak tasarıma sahiptir. 

Firmamızdan serpantinli rezistans siparişi verebilirsiniz. İstediğiniz boy ve özelliklerde üretim yapıyoruz. Aynı zamanda yedek parça ve bakım konularında da sizler yardımcı oluyoruz. Hem günlük kullanımlarınızda hem de endüstriyel ihtiyaçlarınızda bizi arayabilirsiniz.

Serpantinli Rezistans Kullanım Alanları Nelerdir?

Serpantinli rezistans geniş bir kullanım alanına sahip ürünler arasındadır. Bu ürünler en yaygın olarak sanayi tipi fırınlarda kullanılıyor. Aynı zamanda fanlı üfleme sitemlerinde ve tekstil sektöründe ipliklere buhar verme görevi olan fikse makinelerinde de kullanılıyorlar. Bunun yanında boya kurutma fırınlarında yer alan rezistans türü de serpantinlidir. Özetle ısı ve buhar elde edilmesi gereken tüm endüstriyel alanlarda düşük tüketimle yüksek verimlilik isteniyorsa serpantinli rezistanslar kullanılmalıdır.

Bunun yanında inşaat sektöründe  hizmet veren binalarda, AVM’lerde de kullanılıyor. Aynı zamanda hastane ve otel gibi binalarda hava kanallarından çıkan havayı ısıtmak için de tercih edilebilir. Endüstriyel alanda kurutma yapılan tüm proses sistemlerinde ortama göre kullanımı vardır.

İhtiyaçlarınıza ve taleplerinize özel serpantinli rezistans üretimi yapıyor ve size özel çözümler sağlıyoruz.

Serpantinli Rezistans Teknik Özellikleri

·        Bu rezistanslar farklı çap ve güçlerde üretiliyor.

·        Serpantinli rezistanslarda standart boru çapı 6.5 ile 20 mm arasında istediğiniz ölçülerde oluyor.

·        Serpantin çapı ise boru çapına göre 20 mm ile 50 mm arasında değişiklik gösteriyor.

·        Bu rezistanslar 24 V güç ile 500 V güç arasında besleme gerilimine sahip olabiliyor.

·        Serpantin ve boru malzemesi rezistansın kullanılacağı yer, ihtiyaç ve alana göre belirleniyor.

·        Yüksek ısıya sahip ortamlarda 310 S ve Alloy 800 ile Alloy 600 paslanmaz borular kullanılıyor.

·        Korozyon olan ortamlarda kullanılacaksa 316 L ile Alloy 825 malzemeler kullanılabilir.

·        Serpantinli rezistanslar 750 derece yüzey ısısına kadar ulaşabiliyor.

·        Serpantin rezistanslar U tipi, M tipi, düz, yuvarlak ve helezonik olarak üretilebiliyor.

·        Bu rezistanslar genellikle Cr-Ni boru ya da kablolardan üretiliyor. Ancak ihtiyaçlarınıza göre DKP boru, bakır boru gibi malzemelerden de ihtiyaçlarınıza göre üretim yapıyoruz.

Serpantinli Rezistans Seçimi Nasıl Olur?

Serpantinli rezistans seçiminde kullanım amacınız ve kullanacağınız alana göre değişiklik gösteriyor. Öncelikle ürünün gücü, çapı ve boyutunu belirlemeniz gerekiyor. Aynı zamanda kullanacağınız alana göre montaj kolaylığına da bakılıyor.

Cihazın şekli ve büyüklüğü de çok doğru seçilmelidir.  Enerji tasarrufu yapacağınız modeller için danışmanlık hizmetimizden de yararlanabilirsiniz. Fan sayesinde hava ısıtma işleminin yapılacağı yerlerde şaşırtmalı montaj yapılmalıdır. Aynı zamanda bu alanlarda U tipi serpantinli rezistanslar hava sürtünmesine maruz kalır. Bu durum çok daha iyi bir ısıtma performansı göstermesini sağlar.

Serpantinli rezistans seçimi yapacaksanız hemen ekibimizle iletişime geçin ve size danışmanlık ile keşif hizmeti verelim. Her ihtiyaca göre farklı güç, özellik, malzeme ve montaj seçenekleri ile serpantinli rezistans üretimini çok kısa bir süre içinde yapıyoruz.

Serpantinli Rezistans Fiyatları

Serpantinli rezistans fiyatları ürünün üretildiği malzeme, gücü, montaj şekli, çapı gibi birçok özelliğe göre değişiklik gösteriyor. Bu ürünler acil ısı ihtiyacı olan her alanda başarılı şekilde performans sergiler. Serpantinli rezistanslar ısıtma performansı yanında enerji tasarrufu ile de dikkat çekiyor. Bu ürünler hakkında bilgi almak istiyorsanız hemen bize ulaşabilirsiniz.

İstediğiniz özelliklerde rezistans üretimi için hemen bize ulaşın. Aynı zamanda hemen fiyat teklifi alın. Keşif hizmetimizden sonra sizlerin ihtiyaçlarına özel her boy ve özellikte serpantinli rezistans üretimi yapıyoruz.

Serpantinli Rezistanslar

Serpantinli Hava Rezistansları, ısıtma elemanının üzerindeki sıcak havayı en hızlı şekilde uzaklaştırabilecek şekilde tasarlanmış rezistanslardır. Fanlı ısıtıcılarda, hava kanallarında, ısıtma eşanjörlerinde, hava sirkülasyonlu fırınlarda vb. gibi hava geçişi ile ısıtmalı ortamlarda kullanılmaktadır. Paslanmaz, alüminyum, demir serpantinli ve paslanmaz borulu olarak istenilen boyutlarda ve elektriksel değerlerde müşterilerimizin talebine göre imal edilmektedir.


Serpantinli Rezistanslar