Menu
Your Cart
"60 Yıldır Elekrikli Isıtıcılar Uzmanı"

Fişek Rezistanslar

Fişek Rezistans

Fişek rezistans, kalıp ve preslerin ısıtılması için kullanılan rezistans türüdür. Bu boruların üretimi  seramik taşın çevresinde yer alan eşit hadde sahip aralıkların sarılmasına bağlı magnezyum oksit tozu ile dış boru kılıfı üzerinde yapılan izole işleminden sonra kalibrasyon ile gerçekleşir.

Bu rezistanslarda ambalaj ve paketleme makinelerinin çeneleri ısıtılır. Aynı zamanda su, yağ ve korozif likitlerin ısıtılması için de kullanılabilecek yeni nesil rezistans tipleridir. Bu ürünlerde rezistans teli ve boru kılıfının arasındaki mgo tozu incedir. Bu sayede hızlı ve verimli bir ısı elde edilebilir. Mgo tozu sayesinde çok kısa sürede elde edilen ısı için çok az enerji harcanır.

Yüksek Watt gücüne sahip olan fişek tipi rezistans parçaları elektrikle ısınma olan her ortamda ve kalıplarda çok güçlü bir ısınma performansı sağlar. Bu nedenle fişekli rezistanslar ağır çalışma şartlarında en verimli ısıyı elde etmede  etkili çözümler sunar.

Fişek Rezistans Kullanım Alanları Nelerdir?

Fişek rezistans türleri plastik ve kauçuk işleme, ahşap, gıda ve kimya gibi birçok alanda kullanılır. Endüstriyel alanlarda farklı watt gücüne sahip olacak şekilde üretilirler. Bu ürünler ergonomik tasarımı sayesinde ve yüksek kalitesi ile her türlü sisteme kolayca uyum sağlar ve tüm taleplere cevap verebilir.

Fişek tipi rezistanslar kalıp ve preslerin ısıtıldığı tüm sektörlerde kullanılabilir. Aynı zamanda ambalaj ve paketleme makinelerinde de tercih edilen rezistans türleridir. Bu rezistanslar her türlü ihtiyaçlarınıza göre farklı şekil, malzeme ve güçte üretilebilir.

Fişek Rezistans Teknik Özellikleri

·        Fişek rezistanslar 4 mm ile 31.5 mm arasında farklı boru çapında üretilebilir.

·        Ürünlerin boy ölçüsü 30 mm’den başlar. Aynı zamanda 5000 mm’ye kadar farklı boy ölçüsü olabilir.

·        90 derece bükümlü modeller de üretiyoruz. L tipi, küplü dirsekli, dirsekli, çelik örgülü zırhlı, spiral zırh korumalı, flanşlı, rakorlu ve manşonlu gibi farklı türlerde üretilir.

·        Fişek rezistans üretiminde 304 – 316 – 321 – 310 S gibi paslanmaz çelik malzemeler kullanılır. Aynı zamanda özel alaşımlı olan Alloy800 – Alloy825 ve Alloy600 gibi paslanmaz çelikler de kullanılabilir.

·        Yeni nesil teknolojilerle birlikte yassı borulu fişek rezistanslar da üretiyor. Bu ürünlerde likit, yatay plate ve preslerin ısıtılması işlemleri yapılabilir.

·        Fişek rezistanslar 600 derecede çalışıyor. Aynı zamanda çalışma sıcaklığı 800 dereceye kadar çıkabilir.

·        Kablo çıkışlı, çelik ve spiral örgülü, seramik izoleli, silikon kablolu, rekor ve flanş bağlantı çıkışlı veya saplama bağlantı çıkışlı modellerde üretim yapıyoruz.

Fişek Rezistans Nasıl Seçilir?

Fişek rezistans ürünleri birçok endüstriyel alanda kullanılıyor. Bu ürünler arasından sipariş verirken öncelikle malzeme kalitesine dikkat etmelisiniz. Kaliteli malzemeler kullanılırsa fişek tipi rezistanslar uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Firmamız tüm rezistans üretiminde en kaliteli parçaları kullanıyor.

Aynı zamanda seçim yaparken ihtiyaçlarınızı da dikkate almalısınız. Sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak rezistans seçimi için müşteri hizmetlerimizle de görüşebilirsiniz. Ekiplerimiz sizlere seçim konusunda yardımcı oluyor.  Aynı zamanda fiyat performans açısından da size seçimde danışmanlık yapıyoruz.


Fişek Rezistans Fiyatları

Fişek rezistans fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız hemen bize ulaşın. Standart üretim olan rezistanslar için hemen sizlere bilgi veriyoruz.   Özel üretim fişek rezistans üretimi de yapıyoruz. Özel  ölçü ve modellerde sipariş için fiyat teklifini hemen alabilirsiniz.

Fişek Rezistanslar

Fişek rezistanslar; Metal Enjeksiyonda, Plastik Enjeksiyonda Kalıplarında, Ambalaj Makinalarında, Tekstil Makinalarında, İlaç ve Kimya Sanayinde, Sıvıların Isıtılmasında, Laboratuvar Ekipmanlarında, Gıda Sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır.

Standart olarak 80/20 Nikel krom rezistans teli olarak hazırlanmış bir seramik üzerine özel makinalar ile eşit ve sık aralıklarla sarılmalıdır. Hazırlanan grup, merkezleme parçaları ile tam merkezlenerek ara boşluklara yerleştirilen magnezyum oksit sayesinde eşit bir ısı dağılımı sağlanmaktadır. Yüksek kalitede ve uygun yoğunlukta ve uygun yoğunlukta seçilmiş olan (MgO) dış metal muhafaza ve rezistans telleri arasında ince bir tabaka olarak yerleştirilmekte olup bu sayede daha mükemmel bir ısı iletimi ve daha düşük bir rezistans iç ısısı sağlanmaktadır. Metal dış muhafaza için standart olarak AISI 304 kalite çelik malzemeden imal edilmiş boru kullanılmaktadır. Kullanım yerlerine bağlı olarak farklı tip malzemelerden imal edilmiş borular ve rezistans telleri de kullanılabilmektedir. Ürünlerimizin çıkış uçlarında cam elyaf örgülü saf nikel kablo standart olarak kullanılmaktadır. Kablo boyu ekstra bir istek olmadığı takdirde standart olarak 250 mm olarak hazırlanmaktadır.

İMALAT TOLERANSLARI

DİRENÇ(Ω); hesaplanan değerden (+%10 / -%5) farklılık gösterebilir. Bu değişimin sebebi direncin ısıya bağlı olarak değişkenlik arz etmesidir. Oda sıcaklığında ölçülen direnç çalışma ısısındaki güç için hesaplanan direnç değerinden küçüktür.

GÜÇ (WATT); hesaplanan değerden (+%5 / -%10) farklılık gösterir. Güç toleransı çalışma ısısındaki rezistanslara göre verilmektedir.

ÇAP; (+0,08 mm / -0,02mm)BOY; (+2,5 mm / -2,5 mm) Toleranslı olarak üretilmektedir.


Fişek Rezistanslar