Menu
Your Cart
"60 Yıldır Elekrikli Isıtıcılar Uzmanı"

Fırın Rezistansları

Fırın Rezistansları

Fırın rezistansı, endüstriyel amaçlı kullanılan fırınlarda yer alan rezistanslardır. Bu ürünler fırınların içinde yer alan malzemelerin kısa süre içinde istenen sıcaklığa gelmesi işlevini yerine getirir. Bu sayede elde edilen sıcaklıkta fırındaki malzeme istenen süre boyunca kalabilir. Demir çelik sanayii, seramik üretimi, kireç imalatı, çimento üretimi, cam sektörü gibi geniş bir alanda kullanılabilen ürünlerdir.

Sanayi fırın rezistansları, endüstriyel alanda üretim aşamasında görev alan fırınlarda kullanılır. Bu ürünler ısıtma işlevi dışında ergitme veya pişirme gibi görevleri de yerine getirebilir. Endüstriyel fırın rezistansı olarak da nitelendirilen bu ürünler amacına göre farklı çalışma prensiplerine sahiptir. Yani her türlü sektöre özel fırın rezistansları ile ihtiyaçlarınıza yapıcı çözümler sunabiliriz.

Fırın Rezistansı Teknik Özellikleri

  • Fırın rezistansları 1400 derece kadar yüksek sıcaklıklarda performans gösterebilme kabiliyetine sahiptir.
  • Bu fırınlar kimyasal reaksiyona giren endüstriyel maddelerin işlenmesini sağlar.
  • 400 dereceden yüksek çalışma kabiliyeti olan rezistanslar fırın rezistansı sınıfında olur.
  • Fırınlarda ısıtma işlemi termostatların fırının içinde yer alan rölelere elektrik sinyali göndermesi ile başlar.
  • Bu rezistanslar zorlu şartlarda uzun yıllarda yüksek performansta çalışabilir. Bir parçası arızalandığında eski performansı için genellikle parça değişimi önerilir.
  • Fırın rezistansları metal tel ve karbon malzemelerinden üretilir.
  • Fırınlarda 500 dereceye kadar boru tipi rezistans, 1300 dereceye kadar spiral sarım rezistanslar ve radyant tüplü rezistanslar, 1400 dereceye kadar da silisyum karbür rezistanslar, 1700 derece kadar molibden disilis rezistanslar kullanılır. 

Fırın Rezistansı Kullanım Alanları Nelerdir?

Fırın rezistansı, endüstriyel üretim alanlarında kullanılır. Cam sektörü veya çok daha farklı üretim sektörlerinde yüksek metallerin dahi eritilebileceği veya şekil verilecek alanlar da bu fırınlara ihtiyaç duyulur. Endüstriyel fırınlarda ısıtma görevi yanında yüksek sıcaklıklarda çalışma görevini yerine getirir.

Fırın rezistansları aynı zamanda endüstriyel mutfak sektöründe de kullanılır. Özellikle endüstriyel alanda yoğun üretim yapan mutfak alanlarında çok pratik ve nitelikli bir çözüm sağlar. Özellikle az yer kaplayan fırına sahip olmak isteyen işletmeler için ideal çözümlerdir. Lezzetli sunumlar konusunda fırın rezistanslarının yer aldığı fırınlar çok önemli işlevlere sahiptir.  Restoran menünüze göre istediğiniz özelliklere sahip bir fırın tercih edebilirsiniz.

Fırın Rezistansı Avantajları Nelerdir?

Fırın rezistansının en önemli avantajı üretimin seri ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamasıdır. Yüksek sıcaklıkların olması gerektiği ortamlarda malzemeyi kontrol etmeyi sağlar. Çünkü yüksek sıcaklıklarda bir malzemeyi işlemek ve kontrol etmek çok zorlu bir süreçtir. Fırın restoranları sayesinde belirli bir işlevi yerine getirmek üzere fırın rezistanslarında malzemeler kontrol edilebilir. Yani işletmeler bu sayede hem maliyet hem de zaman kaybı açısından avantaj sağlarlar.

Fırın rezistansının bulunduğu sanayi tipi fırınlar istenilen işlerde kullanılabilir. Bu hem iş gücü hem de zaman açısından büyük fayda sağlar. Fırını istediğiniz ısıda ve işlevde kullanabilmenize yardımcı olur. Bu ürünler, farklı boyut ve özelliklerde üretildiği için çok doğru çözümler sağlar. Aynı zamanda uzun yıllar boyunca bakım yapılmadan endüstriyel tesislerde yoğun siparişlere dahi yetişmeniz yardımcı olur.

Fırın Rezistansı Fiyatları

Fırın rezistansı fiyatları, ürünün büyüklüğü, teknik özellikleri ve fonksiyonlarına göre değişiklik gösterir. Müşterilerimiz üretim tesislerindeki alana ve iş hacimlerine göre farklı ürün siparişleri veriyorlar. Bu yüzden öncelikle net bir fiyat teklifi vermektense sizin ihtiyaçlarınızı öğreniyoruz. Sizin ihtiyaçlarınızı öğrendikten sonra size yönelik bir fiyat teklifi hazırlıyoruz. Fırın rezistansı konusunda bilgi almak ve danışmak için hemen bizi arayabilirsiniz. Üstelik ekibimiz adresinize gelerek ücretsiz keşif yapabilir. Size özel projelendirdiğimiz fırın rezistansı üretimini kısa süre içinde tamamlanıyor ve üretim sürecinizin aksamaması adına elimizden geleni yapıyoruz.


Fırın Rezistansları