Serpantinli Rezistans

Serpantinli rezistans; ısıtıcı yüzeyi üzerinde yüksek bir ısı transferi sağlamak adına Cr-Ni borularla ısı transferini arttırmada kullanılan rezistans türüdür. Bu ürünler montajı son derece kolay ürünlerdir.  İstediğiniz boyut ve güçlerde serpantinli rezistans üretimimiz bulunmaktadır.

Elektrikli ısıtıcı cihazlarda yoğun olarak kullanılan bir rezistans türüdür. Isıtıcıların yüzeylerinde ısı transferi sağlayacak şekilde tasarlanır. Endüstriyel sektörlerde talep olan bir üründür. Siparişinize özel farklı ölçü ve güçlerde üretilebilmektedir.  Ayrıca bakır, DKP boru elementleri ya da Cr-Ni boru kullanarak üretimi yapılmaktadır.

Serpantinli rezistansları satın alırken kullanım yeri, hammadde seçimi, rezistans kalitesi, kullanım ömrü gibi özellikler dikkate alınmaktadır. Farklı sektörde kullanılabilen rezistanslar bükülmüş borularla üretilmektedir. 

Serpantinli Rezistans Ne İşe Yarar?

Serpantinli rezistans ısıtıcıların yüzey kısmında ısı transferi sağlamada kullanılmaktadır. Bu ürünler Cr,Nİ borulara ısı transferini arttırma amacıyla kullanılmaktadır. Montajı son derece  pratik ve kolay olan bu ürünlerin montajında gerekli olması durumunda ısıtıcıların başına rakor takılarak kullanılabilir.

Serpantin ısıtıcı olarak da nitelendirilen bu ürünler Cr,Ni borulardan üretilmektedir. İsteğe bağlı olarak bakır ya da DKP borular da üretimde kullanılabilir.  Serpantini kıvrılan ya da bükülen borulardan üretilen ve ısı akışını yaygınlaştırma amacıyla kullanılan ısıtıcı ekipmanı olarak tanımlayabiliriz.

Isı yalıtımı ve soğutma sistemlerinde yoğun olarak kullanılan serpantin sistemleri sanayi ve endüstri alanlarda kullanılmaktadır.  Isıtma ve soğutma sistemleri belli bir sistematik üzerine tasarlanır. Bükülme ya da kıvrılma yöntemleriyle yüzeyde bulunan kanallarda gezen gaz ya da sıvı halde bulunan tüm maddelerin görevini yerine getirmesi için tasarlanan sistemdir.

Bu ürünler hava sirkülasyonu yaparak ısı transferini sağlama görevindedir. Isıtıcı elementleri olarak da farklı seçenekler kullanılabilir. Isıtıcı başına rakor eklediğinizde daha kolay ve hızlı bir montaj süreci gerçekleştirebilirsiniz. 

Serpantinli Rezistans Kullanım Alanları

Serpantinli rezistans çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu ürünler genel olarak fırın, sanayi fırın, boya kurutma fırını, fikse makinesi, fanlı üflemeler gibi alanlarda kullanılmaktadır. Endüstriyel sektörlerin her alanında farklı özelliklere göre üretilerek kullanılabilir.

Gıda ve boya sanayii, kurutma fırını, ev tipi fırın yada sanayi tipi fırınlarda kullanılabilmektedir. Fanlı sistemlerde kullanılması sebebiyle fırın sistemlerinde ısının yayılarak etki göstermesini sağlar.

Fırınlarda elektrik enerjisi sayesinde ısı ortaya çıkarmak amacıyla kullanılan rezistans türüdür.  Cihazınızın modeline ve ölçülerine göre özel üretim yapılabilmektedir.  Serpantinli rezistanslar dayanıklı malzemelerden üretildiği için yüksek elektrik enerjisi tasarrufuna sahiptir. Ayrıca uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz ürünlerdir.

 

Bu rezistans modellerinde kullanılan hammadde ve kaplama ürünleri ihtiyacınız ve tercihinize göre belirlenebilir. Hammadde seçimi verimliliği arttırabilmek adına doğru şekilde belirlenmelidir. Bu ürünler tercih edildiği tüm ortamlarda uzun yıllar boyunca güvenli şekilde kullanılabilir. 

Serpantinli Rezistans Nasıl Seçilir?

Enerji maliyetlerinin yüksekliği birçok firma için enerji tasarrufu sağlamaya yönelik politika geliştirmesine yol açmaktadır.  Bu yüzden serpantinli rezistans seçerken sizlere montaj kolaylığı ve enerji tasarrufu sağlayacak modellerde üretilmektedir.

Serpantinli rezistans modelleri bükülen ya da kıvrılan borularla ısı akışını sağlamaya yönelik ısıtıcı ekipmanlardır.   Seçim yaparken kullanım ihtiyacınıza cevap verecek güçte ve malzemede seçim yapmalısınız. Hammadde seçimi konusunda danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Serpantinli Rezistans Fiyatları

Serpantinli rezistans fiyatları; ürünün gücüne, üretiminde kullanılan malzemelere göre değişmektedir. İhtiyacınıza uygun üretim yapabildiğimiz için bizimle iletişime geçtiğinizde sizlere bir fiyat teklifi sunabiliyoruz. Üstelik satın aldığınız serpantinli rezistans için satış sonrası destek hizmetimizden de yararlanabilirsiniz. Detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilmek için hemen bize ulaşın.