Sanayi Fırınları

Sanayi fırınları;  endüstriyel amaçlı olarak kullanılan fırınlardır. Bu fırınlarda içinde yer alan malzemeyi ısıtarak istenen sıcaklığa getirebilirsiniz. Daha sonra elde ettiğiniz sıcaklıkta fırındaki malzemeyi istediğiniz süre boyunca tutabilirsiniz. Bu ürünler demir çelik sanayii, seramik üretimleri, kireç imalatı, çimento üretimi, cam sektörü gibi geniş bir alanda kullanılabilmektedir.

Sanayi tipi fırınlar birçok sektörde üretim aşamalarında kullanılmaktadır. Bu ürünlerle kullanım alanına göre ısıtma, ergitme ya da pişirme gibi işlevleri yerine getirebilirsiniz. Endüstriyel fırın olarak da tabir edilen bu ürünlerin çalışma prensipleri kullanım amacına göre değişmektedir.

Sanayi Fırınları Nasıl Çalışır?

Sanayi fırınlar kimyasal reaksiyonlar sonucunda içindeki malzemenin belirli bir değişim geçirmesini sağlar. Fırında ortaya çıkan değişim homojen ya da heterojen denge kanunlarıyla birlikte reaksiyon kinetiğine göre gerçekleşir.  Ayrıca doğrudan uygulanan basınç ve sıcaklık ile kimyasal değişikliğin ortaya çıktığı modelleri de vardır.

Sanayi tipi fırınlar yüksek sıcaklıklara çıkarak çalışmaktadır. Bu fırınlar modeline göre 400 derece ile 1600 dereye kadar çıkabilmektedir. Ayrıca kullanıldığı alana göre çok daha yüksek sıcaklıklara kadar kullanılan sanayi fırınları da bulunabilir. 400 dereceden daha az ısıtma yapabilme kabiliyeti olan fırınlar farklı türdedir.

Bu fırınların temel çalışma prensibi yüksek sıcaklıklarda faaliyetini yerine getirmesidir. Bu yüzden düşük sıcaklıklarla çalışan fırınlar sanayi tipi fırınların işlevini yerine getiremez. Mesela metalin ısıtılarak eritilmesi çok yüksek sıcaklıkta yapılabilen bir işlemdir.

Sanayi Fırınlar Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Sanayi fırınlar yüksek sıcaklıklarla üretim yapılan alanlarda üretimin belirli bir hızda yapılmasını sağlar. Yüksek sıcaklıkların gerektiği ortamlarda ayar yaparak malzemeleri kontrol edebilmek zordur. Sanayi tipi fırınlar tasarımları sayesinde belirli bir işlevi yerine getirmek üzere tasarlanmaktadır. İşletmeler için zaman kaybını en aza indirecek bir üründür.

Kurulum sonrasında sanayi fırın ayarı yapıldıktan sonra istediğiniz işlevde kullanabilirsiniz. Sizlere hem iş gücü hem de zaman açısından büyük bir tasarruf sağlar. İstediğiniz ısıda istediğiniz işlevde kullanabileceğiniz bir fırındır. 

Sanayi tipi fırınlar istediğiniz boyutlarda ve özelliklerde üretilebilmektedir. Ayrıca bakım gerektirmeden uzun süre kullanılabilir. Endüstriyel tesislerde kullanabileceğiniz sanayi tipi fırınları ihtiyacınıza yönelik sipariş verebilirsiniz.

Mutfaklar İçin Sanayi Fırınları

Sanayi tipi fırınlar restoranlarda da tercih edilmektedir.  Bu ürünleri tercih ederek mutfağınızda az yer kaplayan bir fırına sahip olabilirsiniz. Sizlere lezzetli sunumlar yapma konusunda büyük kolaylıklar sunar. İşletmenizin mutfağında kullanabileceğiniz bu fırınlarda kapasite ve fonksiyona göre seçim yapabilirsiniz. Sizlere pişirim menüsüne göre endüstriyel fırın satışı yapabiliyoruz.

Profesyonel mutfaklarda en çok ihtiyaç duyulan ürünler arasındadır. Mutfağınız için özel tasarlanan fırınlar yüksek kapasitede pişirme işlevi olan ürünlerdir. Bakımı ve onarımı da son derece pratik olan sanayi fırınlar müşterilerinize daha nitelikli hizmet verme ve daha lezzetli ürünler sunma konusunda sizlere avantajlar sunacaktır.

Bu ürünler ev fırınlarına göre çok yüksek sıcaklıklarda pişirme yapabilir.  Özel tasarıma sahip ürünler olduğu için her türlü gıdanın pişirilebileceği sanayi tipi fırınlar bulunmaktadır. Ayrıca tek tip ürün pişirecek fırın modelleri de bulabilirsiniz. Pastaneler için özel üretilen fırınlar hamur işlerinde kurutma yapmadan yumuşaklığı ayarlayarak pişirme gerçekleştirebilir.

Sanayi Fırın Fiyatları Ne Kadar?

Sanayi tipi fırın fiyatları; pişirme özellikleri, büyüklüğü, teknik özellikleri ve fonksiyonlarına göre belirlenir.  İhtiyacınıza, iş hacminize ve taleplerinize özel sanayi tipi fırın üretimi yapılabilmektedir. Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir, ihtiyacınız olan fırın hakkında danışabilir ve keşif hizmetini yerine getirmemizi isteyebilirsiniz. Birçok endüstriyel alana özel sanayi fırınların üretimini kısa süre içinde tamamlıyoruz.